
Historisch: Arsenal breekt record met eerste 15-jarige in Champions League
Max Dowman (15 jaar, 308 dagen) is sinds dinsdagavond de jongste speler ooit in de Champions League. De piepjonge aanvaller van Arsenal kwam in het duel met Slavia Praag (0-3 winst) na 73 minuten binnen de lijnen.
Dowman verbrak daarmee het record van Youssoufa Moukoko, die in 2020 zijn debuut maakte voor Borussia Dortmund op 16-jarige leeftijd en 18 dagen. Inmiddels speelt Moukoko voor FC Kopenhagen, waarmee de spits met 4-0 onderuit ging op bezoek bij Tottenham Hotspur.
De 15-jarige Dowman voegt zich in een illuster rijtje wonderkids en bevestigde meteen zijn status als een van de grootste talenten van het moment. "Hij kwam het veld op en begon meteen te dribbelen, hij zoekt direct zijn tegenstander op", was manager Mikel Arteta na afloop lovend. "Dat is persoonlijkheid, lef hebben. Dat heb je of dat heb je niet. Je kunt het niet aanleren, wat voor leeftijd er ook in je paspoort staat."
Dowman maakte eerder dit seizoen al zijn debuut in de Premier League, toen hij 15 jaar en 235 dagen oud was. Alleen clubgenoot Ethan Nwaneri was jonger (15 jaar en 181 dagen). "We zien elke dag op de training dat hij iets heel bijzonders in zich heeft", zei Arteta toen al. "Hij is zo overtuigd van zichzelf dat hij op zijn vijftiende dingen laat zien die ik nog nooit eerder heb gezien."
Arsenal won in Praag dankzij doelpunten van Bukayo Saka en Mikel Merino (tweemaal). De ploeg van Arteta staat na vier Champions League-wedstrijden op de maximale score van twaalf punten. In de Premier League staat Arsenal ook bovenaan, op zes punten van nummer twee Manchester City.


















