Go Ahead Eagles en AZ wijzigen Europese selecties voor duels

AZ met twee debutanten Europa in, wijziging Go Ahead dankzij nieuwe UEFA-regel

Update: 5 november om 13:45
37Reacties

Go Ahead Eagles en AZ hebben hun Europese selecties gewijzigd voor de aankomende duels, maar om uiteenlopende redenen. De Deventenaren hebben gebruikgemaakt van een nieuwe UEFA-regel om de geblesseerde Gerrit Nauber te vervangen, terwijl AZ twee debutanten meeneemt naar Engeland.

Bij Go Ahead Eagles is Oscar Pettersson toegevoegd aan de Europa League-selectie als vervanger van Nauber. Dat schrijft Voetbal International. De verdediger liep een breuk op tegen Aston Villa en is langdurig uitgeschakeld. De UEFA staat in dat geval een eenmalige vervanging toe van een veldspeler. "Ik verwacht zeker een aantal maanden", gaf trainer Melvin Boel aan over de revalidatie van Nauber. Pettersson kwam eerder dit jaar over van IFK Göteborg.

AZ neemt het donderdag in Londen op tegen Crystal Palace in de Conference League en reist met Kasper Boogaard en Andrea Natali als nieuwe gezichten in de wedstrijdselectie. Beide spelers maken hun debuut in de Europese wedstrijdselectie, maar stonden al wel geregistreerd bij de UEFA. Er is dus géén sprake van een vervanging op basis van blessure. Natali werd gehuurd van Bayer Leverkusen, terwijl Boogaard overkomt uit de selectie van Jong AZ. Hij scoorde drie keer en gaf vier assists. Jordy Clasie, Mexx Meerdink en Seiya Maikuma zijn door kwetsuren afwezig.

UEFA verruimt blessureregeling voor veldspelers

De UEFA-regel waarvan Go Ahead Eagles gebruik maakt is dit seizoen ingevoerd om clubs niet te benadelen bij langdurige blessures. Alleen tijdens de groepsfase mag maximaal één geblesseerde veldspeler tijdelijk worden vervangen. Eerder gold deze regel alleen voor keepers, maar de voetbalbond heeft nu de wijziging doorgevoerd dat clubs ook veldspelers kunnen vervangen.

Check de nieuwste VP's Willem&Wessel over ergernis om Ajax, Feyenoord-groeibriljant Read, de 'duw' van Makkelie en véél meer!