Driessen over situatie Ajax

Driessen voorziet ander pijnpunt: 'Nieuw probleem dient zich alweer aan bij Ajax'

Update: 8 november 2025 om 11:03
134Reacties

Valentijn Driessen vreest dat de problemen zich gaan opstapelen voor Ajax. Afgelopen donderdag werd trainer John Heitinga op non-actief gezet door de Amsterdammers, waardoor technisch directeur Alex Kroes op zoek moet naar een nieuwe oefenmeester. Alleen moet Ajax eerst op zoek naar een vervanger voor Kroes, zo stelt Driessen.

Kroes heeft zelf zijn functie ook ter beschikking gesteld, zo werd direct duidelijk. "De eerste fout was om Heitinga hoofdtrainer te maken en Marcel Keizer assistent-trainer, dat moest in eerste instantie andersom zijn", begint Driessen bij De Telegraaf. "De selectie is niet in de balans, hij moest Ajax-voetbal spelen én minimaal tweede worden. Dat was noodzakelijk voor de Champions League-inkomsten."

De journalist van De Telegraaf richt zijn pijlen op Kroes, die in zijn ogen gefaald heeft. "Hij heeft 50 miljoen euro uitgegeven aan spelers die het niet waard zijn om het Ajax-shirt te dragen", foetert Driessen, die de volgende fout benoemt. "Ze gaan nu eerst kijken naar een nieuwe trainer, terwijl je in mijn ogen eerst moet kijken naar een nieuwe technisch directeur. Die stelt namelijk een trainer aan en zij moeten samenwerken."

Driessen wijst naar Marc Overmars en Erik ten Hag, die in het verleden succesvol samenwerkten bij Ajax. "Dat is ook geweest met Marc Overmars. Die gooide Marcel Keizer eruit en haalde Erik ten Hag. Dat was een succesvol koppel. Nu bewandelt Ajax weer de omgekeerde weg", stelt hij. "Je moet eerst een goede technisch directeur hebben. Die gaat zorgen voor een trainer en daar worden spelers bij gezocht."

Luister de nieuwste aflevering van #DoneDeal over de XXL-crisis bij Ajax, de mogelijke opvolgers van John Heitinga en het laatste Feyenoord- en PSV-nieuws!