Kwakman hekelt scheidsrechter Higler na PEC Zwolle - Sparta Rotterdam

Kwakman hekelt arbiter: 'Niet consequent, maken het zichzelf zó moeilijk'

Update: 9 november 2025 om 08:03
27Reacties

Kees Kwakman heeft zich kritisch uitgelaten over het optreden van scheidsrechter Dennis Higler tijdens het competitieduel tussen PEC Zwolle en Sparta Rotterdam. De analist wijst naar een moment in de eerste helft, waarbij Shola Shoretire geen gele kaart kreeg van de arbiter.

Met een kwartier op de klok haalde Shoretire tegenstander Teo Quintero onderuit door hem aan zijn arm te pakken. Er was sprake van een veelbelovende aanval, maar Higher besloot om geen gele kaart te geven aan de PEC-aanvaller. Later in de wedstrijd kreeg Sparta-speler Ayoub Oufkir wel een gele kaart voor dezelfde overtreding aan de andere kant.

In De Eretribune op ESPN hekelt Kwakman deze beslissingen van Higler. "Dat er dan door de scheidsrechter wordt gezegd: 'Dit mag je één keer doen, en dan niet meer'. Maar dit is gewoon een gele kaart", stelt de oud-voetballer. "Dit kan een veelbelovende aanval worden. Maar dan roept hij de speler bij zich en zegt hij: 'Je mag bij mij één keer een veelbelovende aanval eruit halen'."

"Maar daarna aan de andere kant bij Sparta geeft hij hem (een gele kaart, red.) wel", gaat Kwakman verder. "Dit is niet consequent, dit is gewoon een gele kaart. Maar dat is misschien, omdat het zijn eerste overtreding is of omdat het na een kwartier gebeurt, dat ze denken: 'Ik doe het niet'. Ze maken het zichzelf zó moeilijk. Gewoon geel en niemand zeurt."