
Sparta presenteert jaarcijfers: recordomzet en opvallende kostenposten
Sparta Rotterdam heeft de jaarcijfers van het seizoen 2024/2025 gepresenteerd. De Rotterdamse club heeft op meerdere gebieden positieve cijfers, want er werd onder meer een recordomzet van 22,2 miljoen euro geboekt. Ook het eigen vermogen van de club is flink gegroeid.
Over het seizoen 2024/2025 boekte Sparta een recordomzet van 22,2 miljoen euro. Dat is gestegen door onder meer commerciële opbrengsten, mediagelden en de uitgaande transfers van Camiel Neghli, Nick Olij en Mike Eerdhuijzen. Vooral de transfers van Neghli en Olij leverde de Rotterdamse club meerdere miljoenen op. De uitgaande transfers van Mohamed Nassoh en Djevencio van der Kust tellen voor volgend boekjaar.
Ook heeft Sparta geprofiteerd van Europese inkomsten. Door de opgewaardeerde solidariteitsregeling krijgen niet-Europees spelende ploegen een financiële bijdrage en dat heeft Sparta zo'n negen ton opgeleverd. Verder is het eigen vermogen van Sparta gegroeid naar 8,4 miljoen euro, een stijging van 2,7 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder.
Ten slotte heeft Sparta ook flink geïnvesteerd in het afgelopen jaar. De Rotterdammers gaven in totaal 2,7 miljoen uit. Daarvan ging bijna één miljoen euro naar het stadion en het trainingscomplex. Daarnaast ging ruim 1,6 miljoen euro naar transfers, salarissen, makelaarskosten en bonussen. Het ontslag van trainer Jeroen Rijsdijk en assistent Foeke Booy en de komst van een nieuwe staf kostte Sparta bijna vier ton.

















