Analisten lovend over Reijnders

Analisten wijzen absolute Oranje-smaakmaker aan: 'We doen hem eigenlijk tekort'

10Reacties

Pierre van Hooijdonk en Ibrahim Afellay hebben genoten van de eerste helft van Tijjani Reijnders bij het Nederlands elftal. De middenvelder was de grote uitblinker aan de kant van Oranje en zorgde voor de enige treffer tot nu toe.

"Iedereen moest erin komen vanaf het begin, maar naarmate de eerste helft vorderde, zag je dat het Nederlands elftal er steeds beter in kwam", begint Afellay in de rust voor de camera van de NOS. Hij pikt er een smaakmaker uit. "Aan de hand van Tijjani Reijnders zijn vele kansen bij elkaar gespeeld en is eigenlijk verzuimd om meer goals te maken en het jezelf makkelijker te maken. Hij is heel actief en is altijd onderweg", is de ex-middenvelder lovend.

"Hij wordt bij die schitterende aanval niet aangespeeld, maar is de lopende man. Deze aanval was de mooiste aanval van de eerste helft en verdiende een doelpunt, maar strandde in schoonheid. Hij is altijd onderweg en aanspeelbaar", vervolgt Afellay zijn lofzang over Reijnders. "Hij is aanspeelbaar laag op het veld. Hij is aanspeelbaar hoog op het veld. Hij komt in de zestien. Hij heeft zoveel loopvermogen en heeft het vermogen om de dingen goed uit te voeren technisch in de kleine ruimte."

Van Hooijdonk sluit zich aan bij de woorden van zijn collega. "We doen hem eigenlijk een beetje tekort door te zeggen dat hij nu zijn kans pakt. Hij heeft bij het Nederlands elftal heel vaak geleverd", stelt de oud-aanvaller. "De laatste wedstrijden was het wat minder, dat kan. Toen heeft Kluivert het heel goed gedaan. Wat hij nu laat zien... hij neemt het Nederlands elftal bij de hand." Afellay vindt dat Reijnders te snel uit het elftal van Ronald Koeman is gehaald. "Een speler mag best een keer een mindere wedstrijd spelen. Als je zo vaak een goede wedstrijd op de mat legt, dan moet je ook het vertrouwen krijgen als je wat minder speelt. "

Volgens de analisten is het spel tegen Litouwen, ondanks de krappe voorsprong, veel beter dan afgelopen vrijdag tegen Polen. "Absoluut. Er is veel meer beweging zonder bal. Er worden meer diepteloopjes gemaakt om andere mensen aan de bal te krijgen. Het enige wat ze verzuimen is om meer goals te maken en afstand te nemen van Litouwen", besluit Afellay.