Gullit raadt Parrott vertrek bij AZ aan

Gullit raadt transfer aan voor Eredivisie-uitblinker: 'Dit moet hij nu oogsten'

Update: 18 november 2025 om 10:57
20Reacties

Volgens Ruud Gullit moet Troy Parrott deze winter al een transfer maken. De Ierse spits van AZ was deze interlandperiode in fantastische vorm en scoorde vijf keer, waarmee hij zijn land een ticket voor de play-offs voor het WK schonk. Dat momentum moet hij verzilveren, is het advies.

"Dit moet hij nu gaan oogsten. Hij is 23 jaar oud, het zou goed zijn voor hem, maar ook voor AZ", stelt Gullit bij het Ziggo Sport-programma Rondo. De Ballon d'Or winnaar van 1987 wijst even later de suggestie van Premier League-hekkensluiter Wolverhampton Wanderers FC fel af. "Dat moet hij niet doen. Hij moet wel naar het linkerrijtje, vooral voor zichzelf."

AZ

AZ

20:00

vr 11-09-2026
Willem II

WIL

Hoewel Gullit optimistisch is over Parrott, is er bij zijn tafelgenoten twijfel. "Is het dan zo dat topclubs dit gezien hebben en nu denken: 'Die moeten we halen?' Dat kan ik me niet voorstellen", aldus Youri Mulder.

Ook Marco van Basten heeft zo zijn twijfels over de Ierse spits. "Hij heeft nu geweldige momenten meegemaakt, maar het is nog niet direct een fenomeen. Nog even in de Eredivisie zou goed zijn voor hem."

Voor AZ scoorde Parrott dit seizoen dertien keer in veertien officiële duels. Hij heeft nog een contract tot medio 2029 in Alkmaar.

Check de nieuwste VP’s Willem&Wessel over de door PSV gekaapte Rotterdamse parels, het mysterie rondom de Feyenoord-aanvaller, de ‘gierige’ Johan Cruijff en veel meer!