Van der Vaart: 'Alsof ze bij Ajax belasting moeten betalen als ze lachen'

Van der Vaart prijst 'goedzak': 'Bij Ajax betalen ze belasting als ze lachen'

Update: 22 november 2025 om 17:01
17Reacties

Rafael van der Vaart koestert zijn samenwerking met Dick 'Coocky' Voorn bij het Nederlands elftal. Volgens de 109-voudig international wordt de rol van zo'n type assistent onderschat. Hij maakt de vergelijking met Ajax.

In gesprek met de Volkskrant krijgt Van der Vaart een stelling voorgelegd: Coocky Voorn of Louis van Gaal? "Coocky Voorn! Absoluut. Als je het over aardig hebt, over een goedzak hebt…", reageert de voormalig spelmaker.

Voorn diende zo'n 26 jaar als assistent-trainer bij Fortuna Sittard. Op zijn advies werd ook Bert van Marwijk aangesteld. Die laatste nam hem vervolgens mee naar Borussia Dortmund, Feyenoord en Oranje. "De Coocky-rol wordt in het voetbal zo onderschat", stelt Van der Vaart. "Heb jij gezien wat er bij Ajax aan het begin van dit seizoen op de bank zat? Heitinga, Fred Grim, Marcel Keizer, Frank Peereboom – het lijkt wel alsof ze iedere keer dat ze lachen, belasting moeten betalen."

Van der Vaart is enthousiast over Voorn, met wie hij tussen 2008 en 2012 samenwerkte bij het Nederlands elftal. "De eerste keer dat Cooky als assistent van Bert van Marwijk bij het Nederlandse elftal was, riep hij bij de training alleen maar met Brabants accent: Jezus, wat zijn jullie goed! Wat zijn jullie goed! Dat was zo heerlijk. De pionnen zette hij altijd op de verkeerde plek, maar dat maakte niets uit, want hij ging ook mee op stap, mee de sauna in."