Grim over Van Gaal bij Ajax

Grim lovend: 'Hij heeft een heel grote invloed op mijn trainerscarrière gehad'

5Reacties

Fred Grim heeft veel opgestoken van Louis van Gaal. De interim-trainer van Ajax was in 1995 de reservedoelman van de Amsterdamse ploeg, die dat jaar de Champions League won. Van Gaal was destijds de trainer.

Nu, dertig jaar later, treffen Grim en Van Gaal elkaar opnieuw. Laatstgenoemde is adviseur van Ajax, Grim nam het stokje van de ontslagen John Heitinga over. Op 30 april 1995 stonden Van Gaal en Grim naast elkaar tijdens het Champions League-duel met Bayern München. Grim gaf de oefenmeester destijds instructies. "Ik heb dat moment onlangs ook weer teruggezien. Dat was wel genieten, die periode met dat team en die staf", glimlacht Grim op de persconferentie van vrijdag, opgetekend door de NOS.

"Ik heb altijd al gezegd dat Louis best wel een heel grote invloed heeft gehad op mijn trainerscarrière: hoe hij dingen aanvliegt, hoe hij met spelers omgaat, de manier van voetballen", vervolgt Grim. "Hij is wel heel belangrijk geweest."

Met Grim aan het roer hervat Ajax zaterdag de Eredivisie. De Amsterdammers krijgen bezoek van Excelsior.