City-Nederlanders weten Britse media niet te overtuigen: 'Kon het tempo niet aan'

Britse media niet onder de indruk van City-Nederlanders: 'De marginale spelers'

18Reacties

Met twee Nederlanders in de basis ging Manchester City dinsdagavond onderuit tegen Bayer Leverkusen. Zowel Tijjani Reijnders als Nathan Aké wist de Engelse pers niet te overtuigen.

In het Etihad Stadium was Leverkusen met 0-2 te sterk voor de thuisploeg. Reijnders en Aké stonden beiden de gehele wedstrijd binnen de lijnen, maar konden een teleurstelling niet voorkomen. Sterker nog, de Nederlanders deelden mee in de malaise, zo stelt Daily Express. Van het Britse medium krijgen beide internationals een onvoldoende.

'Leek roestig en was schuldig aan de tegendoelpunten die City tegenkreeg. Slaagde er niet in het tempo van de wedstrijd bij te houden', leest het over Aké, die beoordeeld wordt met een 4. Reijnders krijgt één punt hoger, een 5. 'Kwam nog dichtbij met een schot dat misschien het net had moeten vinden, maar voor de rest gaf hij controleur Nico Gonzalez niet genoeg steun', luidt het bijschrift.

Het lokale Manchester Evening News sluit zich aan bij de bovengenoemde cijfers. 'Aké kon het tempo niet bijbenen als centrale verdediger. Reijnders hielp zijn teamgenoten op het middenveld niet genoeg', leest het. Het medium deelt slechts twee voldoendes uit, aan respectievelijk John Stones en Nico Gonzales. Beide spelers krijgen een 6 toebedeeld.

Van de BBC krijgt Aké ook een 4, terwijl Reijnders het met een 3,5 nog meer moet ontgelden. Overigens wordt er geen enkele voldoende uitgedeeld en klinkt er ook kritiek op Pep Guardiola die zijn elftal op maar liefst tien plekken veranderde ten opzichte van het Premier League-duel met Newcastle United van afgelopen weekend.

'De marginale spelers van City vonden het moeilijk om een ritme aan te houden, omdat ze zich een weg terug in het spel wilden banen na de vroege achterstand. Tijjani Reijnders dribbelde nog door de verdediging heen, maar eindigde recht op ex-Brentford-doelman Mark Flekken. De bezoekers van Kasper Hjulmand waren in dromenland toen ze hun voorsprong na 54 minuten verdubbelden.'