Derksen ziet in Sneijder geen optie voor Ajax

Derksen ziet in Sneijder geen optie voor Ajax: 'Hij heeft één nadeel...'

48Reacties

Wesley Sneijder is geen geschikte kandidaat voor de rol van technisch directeur bij Ajax, zo meent Johan Derksen in Vandaag Inside. De oud-voetballer is van mening dat Sneijder niet over de benodigde zakelijke kennis beschikt. Als het aan Derksen ligt, waagt Ajax een poging bij Max Huiberts.

Derksen denkt niet dat Sneijder de juiste keuze zou zijn: "Hij heeft de voetbalknowhow wel, maar er komt wel wat meer bij kijken. Je moet een representatieve functie bekleden, je moet onderhandelen met zaakwaarnemers, dat is de onderwereld, dat moet je kunnen. Je moet weten hoe het met de salarisschalen in Europa zit. En hij heeft één nadeel. Hij zit met een vriendengroepje, niet uit het beste deel van Utrecht. Die zitten als een soort hofhouding om hem heen en die krijgt Ajax erbij. Daar zijn ze huiverig voor. Áls hij bij Ajax is, dan zijn die Utrechtse jongens er altijd bij."

Derksen adviseert Ajax om het toch bij Huiberts te proberen. De techisch directeur van AZ heeft aangegeven na dit seizoen afstand te willen nemen van de voetbalwereld, maar Derksen zou toch een poging wagen. “Die wil een jaartje niets doen, maar ga eens met die man praten. Ook Huiberts zal een keer bij een topclub aan het werk willen. In de media heeft hij dat gezegd, maar die jongen gaat niet via de media solliciteren natuurlijk. Ik vind hem de beste kandidaat."