PSV eert Mister PSV met Willy van der Kuijlen-promenade

Philips Stadion krijgt permanente ode aan 'Mister PSV'

89Reacties

PSV heeft de vernieuwde promenade op de tweede ring van de noordzijde van het Philips Stadion officieel omgedoopt tot de Willy van der Kuijlen-promenade. De ceremonie vond plaats voorafgaand aan het thuisduel met FC Volendam. Bij de opening was de familie van de in 2021 overleden clublegende aanwezig.

De nieuwe naam is een permanent eerbetoon aan Van der Kuijlen, die met 403 doelpunten in 660 officiële wedstrijden de onbetwiste topscorer is van zowel PSV als de Eredivisie. Van der Kuijlen speelde tussen 1964 en 1981 voor de club en groeide uit tot het ultieme boegbeeld. Daarom is zijn bijnaam ook ‘Mister PSV’.

Tijdens de afgelopen zomer is de tweede ring van de noordtribune van het Philips Stadion grondig verbouwd. Op de promenade zijn foto’s, teksten en grafische elementen aangebracht die de carrière van Van der Kuijlen in beeld brengen. De promenade vormt zo een visuele reis door zijn imposante voetbalverleden.

PSV heeft eerder al een standbeeld van Van der Kuijlen geplaatst buiten het stadion. Met de nieuwe promenade krijgt hij nu ook een prominente plek ín het stadion. Bij de presentatie was algemeen directeur van PSV Marcel Brands aanwezig, en de bestuurder roemde nogmaals de carrière van Van der Kuijlen.