Van Gaal reageert op vuurwerkactie Ajax-aanhang

Van Gaal hekelt werkwijze Ajax na vuurwerkactie: 'Als ik algemeen directeur was..'

Update: 3 december 2025 om 13:36
160Reacties

Louis van Gaal had eerder ingegrepen bij de vuurwerkactie in het duel tussen Ajax en FC Groningen als hij algemeen directeur van de Amsterdammers was. Dat meent de 74-jarige trainer dinsdagavond aan de tafel bij Pauw&De Wit.

Zondag ging het in de vijfde minuut al mis in de Johan Cruijff Arena. De Ajax-aanhang stak een enorme lading vuurwerk af vanaf de tribunes, waarop scheidsrechter Bas Nijhuis het duel staakte. Van Gaal had als directeur van de club anders gehandeld. "Het is iets wat niet normaal is en dit was van te voren al bekend. Als ik de algemeen directeur was van Ajax had ik eventueel al maatregelen genomen. Het is een maatschappelijke vorm van criminialiteit en ik vind dat je daar regels voor moet stellen."

Ajax

AJX

21:00

Vandaag
NEC

NEC

"Ik ben in 1991 coach geworden van Ajax 1", vervolgt de oefenmeester. "Het eerste wat ik gedaan heb is een A4'tje opstellen met regels. Ik ben opgegroeid met waarden, normen en regels waar iedereen zich aan moest houden. Toen ik het overnam van Beenhakker heb ik regels op papier gezet, die mocht iedereen aanpassen, maar ik moest het goedkeuren."

"Dat de kleedkamer veilig was, daar heb ik mij drie tot zes maanden mee beziggehouden", gaat Van Gaal verder, die zich vervolgens richt op tafelgasten Rob Jetten en Henri Bontenbal. "Volgens mij moet de politiek dat ook onderschrijven. Zodat we het ook kunnen handhaven en controleren. Nu is het een hellend vlak geworden. Hier zitten twee politici die gewoon met elkaar omgaan en met elkaar praten, maar dat was niet. Ook in de politiek werd meteen op de man gespeeld."

De wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen werd dinsdag hervat achter gesloten deuren. De Amsterdammers boekten een 2-0 overwinning dankzij doelpunten van Mika Godts en Aaron Bouwman. FC Groningen mag vrijdag opnieuw aan de bak, dan wacht een uitduel met Excelsior. Ajax wacht zaterdag een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard.

Check de nieuwste VP’s Willem&Wessel over de aanhoudende sores bij Ajax, de problemen in Rotterdam, het voetbalsprookje van Telstar en nog veel meer!