Belgische pers ziet Oosting-vuurdoop 'om van te duizelen'

Belgische pers ziet Oosting-vuurdoop 'om van te duizelen': 'Lef heeft 'ie wel'

Update: 4 december 2025 om 12:13
13Reacties

De Belgische pers is unaniem: Joseph Oosting heeft een knotsgek debuut beleefd als trainer van Royal Antwerp. Woensdag zat de Nederlander voor het eerst op de bank bij het bekerduel met STVV, dat dit seizoen goed draait in België. The Great Old gaf drie keer een voorsprong weg, maar won uiteindelijk wel na strafschoppen.

'Een vuurdoop om van te duizelen voor Joseph Oosting, die bij zijn debuut als Antwerp-coach meteen overuren moest draaien', zo schrijft Sporza, dat spreekt van 'een nieuwe opsteker' voor Royal Antwerp, dat met 3-3 gelijkspeelde en met 4-3 na penalty's won. 'Antwerp wankelde drie keer, viel niet om en werd uiteindelijk gered door zijn Japanse sluitpost. Een kwalificatie met hartkloppingen. Welkom bij The Great Old, Joseph Oosting.'

Het Laatste Nieuws spreekt van 'een memorabel debuut voor Joseph Oosting als coach van Antwerp'. 'Meteen een knotsgekke bekermatch, gewonnen na strafschoppen. De Great Old had het moeilijk tegen STVV, máár kon tegelijk eindelijk weer charmeren. Is dit het begin van de revival?', zo klinkt het. Volgens HLN lijkt alleen een geslaagd bekeravontuur 'het seizoen van Antwerp nog écht te kunnen redden', waardoor het bereiken van de kwartfinale een grote opsteker is.

'Lef heeft 'ie wel, Joseph Oosting'

'Een spektakelrijk debuut voor Joseph Oosting', kopt Het Nieuwsblad. 'Lef heeft 'ie wel, kersvers Antwerp-coach Joseph Oosting. Tegen seizoensrevelatie STVV koos hij meteen voor een offensief elftal, mét dus ook Vincent Janssen in de ploeg. Gedurfd, want de spits trainde dinsdag pas voor het eerst opnieuw mee na een knieblessure die hem twee weken aan de kant hield.' Ook Het Nieuwsblad spreekt van 'een geslaagd debuut' voor Oosting.

'De Bosuilavonden waarop nauwelijks iets te beleven viel konden we dit seizoen allang niet meer op één hand tellen. Met Joseph Oosting in de dug-out moest en zou het anders zijn', schrijft Gazet van Antwerpen, terwijl het een uitspraak van Oosting over het publiek willen vermaken citeert. 'Zijn elftal hield woord voor de rust. (...) Door zoveel dadendrang – ex-aanvaller Oosting liep nog net niet zelf het veld op – speelden de verdedigers vaak man op man.' GvA is al met al onder de indruk. 'Aardige start voor Oosting. Het thuispubliek vermaken heet zoiets.'