Dit is Oranje-tegenstander Japan: Aziatisch groepshoofd met Eredivisie-tintje

Dit is Oranje-tegenstander Japan: Aziatisch groepshoofd met Eredivisie-tintje

3Reacties
Redacteur en verslaggever

Het Nederlands elftal begint het WK van komende zomer op 14 juni in de groepsfase tegen Japan. Hoe verliep de kwalificatie van Samurai Blue, op welke speler(s) moet de ploeg van Ronald Koeman letten, hoe presteerde het land op de voorgaande mondiale eindtoernooien en welke formatie hanteert bondscoach Hajime Moriyasu? VoetbalPrimeur zet alle zaken op een rijtje.

WK-kwalificatie

De ploeg van Moriyasu (57) kwalificeerde zich overtuigend als groepshoofd in de Aziatische WK-kwalificatie. Japan pakte 23 punten in tien wedstrijden en noteerde een geweldig doelsaldo van +27. Nummer twee Australië eindigde op vier punten afstand. Samurai Blue speelde thuis gelijk tegen Australië (1-1) en moest in het uitduel het onderspit delven tegen de Socceroos (1-0). Moriyasu speelde met zijn elftal in eigen huis ook gelijk tegen Saudi-Arabië (0-0). De overige wedstrijden, tegen China, Bahrein, Saudi-Arabië (uit) en Indonesië, eindigden in een overwinning.  

Ondersteunend beeld bij het artikel

Sterspeler(s)

Japan heeft een aantal bekende namen in de selectie. Zo kan Nederland zich voorbereiden op onder anderen Takefusa Kubo – voormalig wonderkind van Real Madrid die nu bij Real Sociedad speelt – Ritsu Doan (ex-PSV en -FC Groningen), Takumi Minamino (voormalig aanvaller van Liverpool), Wataru Endo (Liverpool) en natuurlijk Eredivisionisten Ayase Ueda, Ko Itakura, Tsuyoshi Watanabe en Koki Ogawa. Kodai Sano en Kento Shiogai van NEC schoppen het wellicht ook nog tot de WK-selectie. Yukinari Sugawara, die tegenwoordig bij Werder Bremen speelt, heeft een verleden bij AZ. 

Daichi Kamada van Crystal Palace en Ogawa werden tijdens de kwalificatiereeks met vier doelpunten gedeeld topscorer van Japan. Kubo was met drie goals en zes assists bij de meeste treffers van zijn thuisland betrokken.  

WK-historie

De Aziaten speelden zeven keer eerder op een WK. Japan, dat het mondiale eindtoernooi van 2002 samen met Zuid-Korea organiseerde, is er sinds 1998 steevast bij geweest. Het land kwam nog nooit verder dan de achtste finale. Tijdens het vorige WK in Qatar bleek Kroatië in die ronde te sterk. De wedstrijd eindigde na verlenging in een 1-1 gelijkspel, waarna de ploeg van doelpuntenmaker Ivan Perisic de strafschoppen beter nam (1-3).   

Ondersteunend beeld bij het artikel

Mogelijke opstelling 

Moriyasu speelt doorgaans in een 3-4-2-1-formatie. De bondscoach rouleerde veel tijdens de WK-kwalificatie, waardoor zijn favoriete opstelling moeilijk te zeggen is. Spelers als Minamino, Kaishu Sano, Doan, Ueda, Kamada en Kubo zijn wel vrijwel altijd zeker van een basisplaats onder Moriyasu.