
Waterreus wil grote verandering zien in voetbal: 'Van lust een last geworden'
Ronald Waterreus weet het zeker: het voetbal wordt véél leuker als de VAR zich veel minder gaat bemoeien met wedstrijdsituaties. Dat stelt de oud-keeper, die zich afgelopen weekend behoorlijk heeft gestoord aan de Nederlandse arbitrage, in zijn nieuwe column voor De Limburger.
'Ik wil het met u hebben over twee van de drie penalty's die gegeven werden tijdens dat duel. Een voor PSV en een voor Heracles, beide als gevolg van een vermeende handsbal', schrijft Waterreus, die tijdens die wedstrijd als analist aanwezig was bij De Eretribune van ESPN.
'Samen met onder anderen Marciano Vink en Kees Kwakman. Alle drie trokken we bij de bewuste momenten de conclusie die nagenoeg elke voetballer of oud-voetballer getrokken zou hebben. Ofwel: dat deze onschuldige spelsituaties, waarbij per ongeluk een bal op een hand belandde, nooit tot een pingel zouden moeten leiden', vervolgt de 55-jarige Waterreus, zelf ooit doelman van onder meer PSV en Oranje.
De VAR is in het leven geroepen om 'clear and obvious errors' uit het spel te halen. Echter, de praktijk heeft heel anders uitgepakt, concludeert Waterreus. 'Doel van de mannetjes voor de Zeister computerschermen lijkt bovengemiddeld vaak om, in plaats van blunders uit te bannen, ergens een obstructie te zóeken. De VAR is, kortom, z'n doel voorbijgeschoten. In plaats van een lust, is de VAR definitief een last geworden.
'Ik ben om. Ja, ik ben nog steeds fan van de VAR. Alleen: niet in de mate waarop die nu wordt ingezet. Laten we alsjeblieft snel toe gaan naar een situatie waarin 'de VAR' zich minder frequent met het spel bemoeit en bemand wordt door oud-profvoetballers', besluit Waterreus zijn column.
Check nu de nieuwste aflevering van #DoneDeal over Tomiyasu, Quinten Timber, Mohamed Salah en veel meer!

















