Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'

Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'

3Reacties

Voor Rafael van der Vaart stond zondag niet in het teken van De Klassieker of ander voetbalgeweld, maar van het afscheid van Estavana Polman. De handbalster en partner van de oud-Ajacied speelde dit weekend haar laatste wedstrijden in het shirt van Oranje.

"Ik ben zo onbeschrijfelijk trots op haar", begint Van der Vaart tegenover De Telegraaf. "Vooral de halve finale tegen Noorwegen vond ik waanzinnig. Toen heeft ze zelfs mij verbaasd dat zij het toch weer laat zien tegen de moeilijkste tegenstander ter wereld. Als je tegen zo’n topland nog zo kan schitteren, dan snappen mensen zelf wel waarom zij de beste speelster van de wereld is geweest." Goed voor een overwinning was het niet, want Noorwegen bekerde door en won uiteindelijk het WK, terwijl Oranje in de troostfinale tegenover Frankrijk kwam te staan.

De wedstrijd tegen de Fransen was zondagmiddag het allerlaatste kunstje van Polman in het Oranje-tenue: de partner van Van der Vaart zet een punt achter haar interlandcarrière. "Ik heb nog nooit zó hard gejuicht. Ik heb volgens mij zelfs staan springen. Juist omdat ik weet hoe graag ze dit wilde. Ze wilde niets liever dan zich nog één keer laten zien aan het eigen publiek. Bij iedere goal die ze maakt, zat ik met kippenvel en dacht ik: yes Es, je doet het toch maar weer mooi", aldus Van der Vaart.

Het afscheid gaf de ex-voetballer van onder meer Ajax, HSV, Real Madrid en Tottenham Hotspur desondanks geen déja vù's. "Het einde van onze interlandcarrières kun je eigenlijk niet met elkaar vergelijken. Ik heb nooit bedankt, maar werd op een gegeven moment niet meer opgeroepen, omdat ik gewoon niet goed genoeg meer was", klinkt het. "Ik was voorbijgestreefd door de nieuwe generatie. Ik vind dat dit bij Es nog niet aan de orde is."

"Ik zeg dit totaal niet om arrogant te doen, maar voor mij is zij groter dan de sport", vervolgt Van der Vaart zijn lofzang voor zijn partner, met wie hij een dochter heeft die ook bij de afscheidswedstrijd aanwezig was. "Of je liefhebber van handbal bent of niet, de mensen kennen haar. Zij heeft echt iets achtergelaten voor de sport en dat is denk ik het allermooiste", besluit Van der Vaart. Ook Lois Abbingh speelde zondagmiddag haar laatste wedstrijd voor TeamNL.