The Guardian heeft zes spelers van Oranje opgenomen in de top 100

Zes Oranje-internationals horen tot de 100 beste voetballers volgens The Guardian

1Reacties

The Guardian heeft een lijst gepubliceerd met de 100 beste voetballers van 2025. De Engelse krant heeft ook plek voor zes Nederlanders ingeruimd op de lijst.

De eerste Nederlander is Virgil van Dijk. We vinden hem terug op de 23e plek van de ranglijst; hij is daarmee de beste international van het Nederlands elftal. Denzel Dumfries (40), Ryan Gravenberch (41), Frenkie de Jong (60), Tijjani Reijnders (79) en Micky van de Ven (96) zijn de andere Nederlanders op het lijstje van de krant. Antony heeft ook een plekje gekregen en is de nummer 97 van de lijst. De oud-Ajacied leefde helemaal op bij Real Betis.

Ousmane Dembélé is gekozen tot de beste speler van dit kalenderjaar volgens The Guardian. Het mag geen verrassing worden genoemd, aangezien de aanvaller van PSG ook al de Ballon d'Or en The Best FIFA Men's Player won. Dembélé won de Champions League, Ligue 1, de Coupe de France, Trophée des Champions, FIFA Intercontinental Cup en UEFA Super Cup met de Parijzenaren. Lamine Yamal en ploeggenoot Vitinha maken de top drie compleet.

Voor de verkiezing van de lijst werd een panel samengesteld met 219 leden. Oud-voetballers als Philipp Lahm, Romário en Heurelho Gomes zaten in dat panel, net als journalisten. Vanuit Nederland is NOS-commentator Jeroen Elshoff naar voren geschoven.

Luister de nieuwste aflevering van #DoneDeal over PSV, Feyenoord, Ajax en veel meer!