
Hoefkens overtuigt nieuwe NAC-assistent: 'Wat moet ik Van Hooijdonk nou leren?'
Anouar Diba (42) zag het aanvankelijk niet zitten om aan de slag te gaan als assistent-trainer bij het eerste elftal van NAC Breda. Na het zien van de wedstrijden én een goed gesprek met trainer Carl Hoefkens ging de jeugdtrainer overstag en daardoor is hij toegevoegd aan de technische staf van NAC.
"Ik bezoek alle thuiswedstrijden van NAC en heb ook alle uitwedstrijden gezien", begint Diba in een interview met Voetbal International. "Ik zocht helemaal geen baantje ook. Een baantje kan me gestolen worden."

HEL
20:00
vr 16-10-2026
NAC
In eerste instantie had Diba geen oren naar een functie bij het eerste elftal van NAC. "Wat moet ik Sydney van Hooijdonk nou leren?", vroeg hij zich hardop af. "Natuurlijk zag ik wel dingen bij de aanvallers die beter konden. En na het gesprek met Carl kreeg ik de overtuiging ineens. Hij raakte echt de juiste snaar bij mij. Met de voorwaarde dat ik ook de jeugdopleiding nog kon blijven helpen."
Naast de aanvallers wil Diba de aanvallende middenvelders betrekken in de gesprekken en trainingen met hem. "Spelers komen vaak in bepaalde posities, kijk maar naar de onderliggende statistieken, maar dan gaat het mis", legt hij uit. "Dat kan vertrouwen zijn, wat kwaliteit, of soms zit je niet lekker in je vel. En het kan zijn dat de kwaliteiten er wél zijn, maar op detailniveau verkeerde keuzes gemaakt worden."

















