Nigeria verslaat Mozambique op Afrika Cup

Ontketende Osimhen en Lookman schieten Nigeria naar laatste acht Afrika Cup

1Reacties

Nigeria heeft met speels gemak de kwartfinales van de Afrika Cup bereikt. Aan de hand van het aanvalstrio Akor Adams, Victor Osimhen en Ademola Lookman werd Mozambique met ruime cijfers opzij gezet: 4-0.

Met negen uit drie kende Nigeria een zorgeloze groepsfase. Tegenstander Mozambique eindigde achter Ivoorkust en Kameroen en ging als beste nummer drie naar de knock-outfase. Al snel bleek Mozambique geen partij te zijn voor The Super Eagles. Nigeria opende sterk, kreeg mogelijkheden en kwam via Lookman - na een uitstekende pass van Alex Iwobi, op voorsprong.

Nog geen vijf minuten later stond ook Osimhen op het scorebord. De spits van Galatasaray was het eindstation na een lange aanval en tikte op aangeven van Adams binnen. Osimhen was tevens de maker van de 3-0 vlak na rust. Ditmaal was Lookman de man van de assist.

Het drietal was zo een voor een betrokken bij de doelpunten, Adams stond alleen nog niet zelf op het scorebord. Dat gebeurde een kwartier voor tijd alsnog. De aangever? Niet geheel verrassend: Lookman. De aanvaller van Atalanta Bergamo bereikte Adams op maat en de 25-jarige aanvaller van Sevilla faalde oog in oog met de doelman niet.

Nigeria maakt de favorietenrol tot dusver waar op de Afrika Cup. Het land plaatst zich voor de laatste kwartfinale. Daarin is Algerije of Congo-Kinshasa de tegenstander. Dat duel wordt dinsdag om 17.00 uur afgewerkt.

Check nu de nieuwste aflevering van VP's Atlas Leeuwen over de onverwachte ster bij Marokko, debuteren tegen Ronaldo en spelen tegen 'koning' Eto'o en véél meer!