Reacties Erik ten Hag als nieuwe trainer FC Twente

Ten Hag bemoeide zich teveel: 'Het piepte en kraakte, hij wilde overal controle'

23Reacties

FC Twente hoopt met de terugkeer van Erik ten Hag een nieuwe periode in te luiden. Per 1 februari begint de Tukker in zijn rol als technisch directeur in Enschede, waarbij hij het stokje overneemt van Jan Streuer. Oud-Eagles-voorzitter Edwin Mulder spreekt van een logische keuze.

Mulder gaf Ten Hag zijn eerste kans als hoofdtrainer bij Go Ahead Eagles in 2012. "Vanaf het begin was hij extreem gedreven. Het piepte en kraakte eerst, want hij wilde overal controle over. Hij bemoeide zich met alles", vertelt Mulder. "Maar na een paar maanden ging iedereen erin mee en werd het draagvlak groot. Twente is een grote club, groter dan Go Ahead. Hij heeft daarom draagvlak nodig, maar gezien zijn achtergrond zal hij dat krijgen."

Tijdens zijn tijd als hoofdtrainer van de Eagles, combineerde Ten Hag de rol die taak ook al kort met die van technisch directeur. "Van de spelers werd toen veel geëist", weet Mulder. "Ze moesten om 8.30 uur op de club zijn en ze mochten om 16.30 uur weer naar huis. Er is altijd iets te doen, vond hij. Vrije trappen oefenen, bijvoorbeeld. Er werd veel getraind."