
'Cruijff op één lijn met Beuker: twee Ajax-iconen in beeld in Amsterdam'
De komst van Jordi Cruijff zorgt voor veel ambities in Amsterdam. De aanstaande technisch directeur van Ajax heeft veel plannen en wil onder meer een groot aantal oud-Ajacieden op De Toekomst hebben rondlopen. Dat schetst Voetbal International, dat niet de minste namen noemt.
'Jordi Cruijff zit op dat gebied op één lijn met Marijn Beuker: beiden zien het belang van het strikken van oud-voetballers voor de jeugdopleiding. Ajax wil bij de jeugdteams op De Toekomst het beste van twee werelden combineren en didactisch sterke trainers met een wat meer wetenschappelijke inslag koppelen aan voormalige profs met oog voor detail', schrijft VI.

HAJ
18:45
do 15-10-2026
AJX
Vanaf februari gaat Cruijff aan de slag in Amsterdam als nieuwe technisch directeur. Een van zijn taken met de meeste prioriteit wordt het richten van de blik op de toekomst. 'Sowieso hecht Cruijff buitengewoon veel waarde aan het in ere herstellen van de Ajax-opleiding', weet VI. Zo wil Cruijff de doorstroom van de jeugd naar Ajax 1 blijven waarborgen en de jeugdopleiding van Ajax de beste van de wereld maken.
Wat volgens Cruijff werkt in dat traject, is het aanstellen van oud-voetballers. Zij weten wat er in het profvoetbal gevraagd wordt en kunnen de jeugd helpen met het maken van de benodigde stappen. Cruijff wil dan ook dat er vanaf volgend seizoen meer oud-Ajacieden op De Toekomst te vinden zijn. VI noemt zelfs enkele namen. 'Daley Blind zou zo’n rol in de toekomst misschien wel passen, zoals oud-Ajacieden als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen ook in beeld zijn', leest het.

















