Bevestiging: Jordi Cruijff tekent als technisch directeur bij Ajax

Definitief: Jordi Cruijff zet handtekening bij Ajax als technisch directeur

Update: 17 januari 2026 om 20:26
238Reacties

Jordi Cruijff is definitief de nieuwe technisch directeur van Ajax. De zoon van Johan Cruijff tekent een contract tot de zomer van 2028 in Amsterdam als opvolger van Alex Kroes. Hij begint per 1 februari in het stadion dat vernoemd is naar zijn vader.

De Telegraaf bracht eerder op de zaterdag al naar buiten dat Cruijff zaterdag zijn verbintenis zou ondertekenen. Hij was aanwezig bij de Eredivisie-wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De club en de geboren Amsterdammer hadden op 28 december al een mondeling akkoord bereikt over zijn contract voor de komende 2,5 jaar. De 51-jarige Cruijff gaat vanaf 1 februari aan de slag in Amsterdam. De benoeming van de nieuwe 'td' moet na het tekenen van het contract nog wel worden bekrachtigd op de buitengewone vergadering van aandeelhouders (BAVA). Hij zal vanaf dat moment de 'voetbalbaas' zijn bij Ajax.

In tegenstelling tot Marijn Beuker, de directeur voetbal die titulair is, krijgt Cruijff als statutair directeur wel tekenbevoegdheid. Kroes en Beuker bepalen op dit moment de inkomende en uitgaande transfers, totdat Cruijff aan de slag gaat. De zoon van de legendarische nummer 14 was vanaf het begin de droomkandidaat van Ajax. Cruijff deed als technisch directeur ervaring op bij AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv. Hij heeft ook gewerkt als sportief adviseur en later sportief directeur bij FC Barcelona. Dat was tussen 2021 en 2023.

"Het is heel bijzonder om hier te zijn en om mijn contract te tekenen", reageert Cruijff. "In het stadion dat vernoemd is naar mijn vader en bij de club die al van jongs af aan belangrijk is in mijn leven. Het spreekt voor zich hoeveel het betekent voor mij en mijn familie. Vanaf februari ga ik mij volledig inzetten voor Ajax. Daarbij krijg ik een groot gevoel van verantwoordelijkheid en trots. Ik bedank de clubleiding voor het vertrouwen. Ajax is een unieke club met een rijke geschiedenis, ik ga er alles aan doen om daar samen een nieuw succesvol hoofdstuk aan toe te voegen."

Volgens algemeen directeur Menno Geelen was al snel duidelijk dat Cruijff de beste kandidaat was in Amsterdam. "Na het aangekondigde vertrek van Alex hebben we een gedegen selectieprocedure doorlopen. We hebben met meerdere sterke kandidaten gesproken en Jordi kwam daar als beste uit. Jordi heeft zich na een mooie internationale voetbalcarrière onder andere als directeur verder ontwikkeld. Hij weet wat er nodig is om binnen en buiten het veld op het hoogste niveau te presteren en hoe je eigen jeugd laat doorstromen naar de top. Met een complete directie gaan we nu verder bouwen aan de resultaten die Ajax verdient."