Infantino: Trump reikt wereldbeker uit

Infantino bevestigt: Trump mag wereldbeker na WK-finale uitreiken

Update: 22 januari om 23:16
75Reacties

Donald Trump mag de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen op het WK 2026. FIFA-baas Gianni Infantino maakte dat donderdag bekend tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

Alhoewel de FIFA-baas Trump niet bij naam noemde, is de kans groot dat hij op de Amerikaanse president doelde. Infantino vertelde dat de president van het medegastland de wereldbeker mag uitreiken. De finale van het WK, dat ook wordt georganiseerd door Canada en Mexico, wordt op 19 juli in New Jersey gespeeld.

Infantino en Trump hebben nauwe banden met elkaar. Eerder mocht de Amerikaanse president als eerste de omstreden FIFA-vredesprijs in ontvangst nemen. Dit leidde ook tot de nodige kritiek.

In Nederland is er ook veel kritiek op het WK. Een petitie van journalist Teun van de Keuken om niet deel te nemen aan het mondiale eindtoernooi is ondertussen al bijna 140.000 keer ondertekend. De petitie is gericht aan de KNVB, de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en premier Dick Schoof.

Video

Infantino: Trump reikt wereldbeker uit