
Go Ahead verliest bij Nice en heeft wonder nodig in Europa League
Voor Go Ahead Eagles eindigt het Europa League-avontuur zo goed als zeker na de competitiefase. De ploeg van trainer Melvin Boel ging donderdag met 3-1 onderuit bij het tot dan nog puntloze OGC Nice.
De avond begon nog hoopvol voor Go Ahead. Oskar Sivertsen schoot al na twee minuten op doel en zijn inzet werd met moeite gekeerd. Uit de daaropvolgende hoekschop was Victor Edvardsen gevaarlijk. Aan de andere kant schoot Kevin Carlos voorlangs, waarna Nice alsnog de ban brak. Dat dankte de thuisploeg vooral aan geschutter van de Deventenaren in de opbouw. Charles Vanhoutte opende zodoende na tien minuten de score.

ZWO
12:15
zo 18-10-2026
GAE
Terwijl OGC Nice-fans even het uitvak met Go Ahead-supporers bestormde, liet de ploeg van Boel zich niet uit het veld slaan. Sivertsen kreeg een tweede kans, maar zijn kopbal miste kracht. Joris Kramer had na een halfuur pech, toen hij uit een hoekschop op de binnenkant van de paal kopte. In de rebound kreeg Edvardsen de bal er ook niet in. Het bleken dure missers, want kort voor rust leed Go Ahead weer simpel balverlies en Tiago Gouveia profiteerde.
Waar Go Ahead in de eerste helft zeker kansrijk was, speelde het in het tweede bedrijf een stuk minder klaar. Kort na een opstootje vanwege een overtreding op een Nice-speler, leek de beslissing te vallen. In het vrijwel lege stadion kopte Gouveia geheel vrijstaand zijn tweede treffer van de avond binnen: 3-0. De ingevallen Finn Stokkers zorgde nog voor een korte opleving, maar al met al beleefde Go Ahead een vrij kansloze avond.
De Busser voorkwam tien minuten voor tijd nog een vierde Franse treffer, terwijl aan de andere kant Edvardsen een goede kans onbenut liet op 3-2 en alsnog enkele spannende slotminuten. Het afscheid van de naar Feyenoord vertrekkende Mats Deijl, die in blessuretijd nog een publiekswissel kreeg, eindigde zodoende in mineur. Alleen een wonder kan Go Ahead nog aan een plekje in de tussenronde helpen.

















