Ajax wint slag om NEC-parel Da Silva

Ajax wint slag om een van de grootste talenten op de Nederlandse velden

Update: 30 januari 2026 om 17:43
123Reacties

Ajax heeft de strijd om de handtekening van Paulo Da Silva gewonnen. Het doelwit van Feyenoord, Liverpool, Paris Saint-Germain, FC Porto en Benfica komt over van NEC, zo bevestigt de Amsterdamse club. Da Silva heeft bij Ajax een contract getekend tot medio 2029.

Da Silva kon naar een groot aantal buitenlandse topclubs, maar wilde in Nederland blijven. Hij tekent voor drie seizoenen in Amsterdam en sluit per direct aan bij het O19-elftal van Ajax. NEC ontvangt alleen een opleidingsvergoeding voor de talentvolle aanvaller, die nog geen profcontract had in Nijmegen.

Hajduk Split

HAJ

18:45

do 15-10-2026
Ajax

AJX

Namens NEC O19 maakte Da Silva de laatste maanden veel indruk. In de najaarscompetitie scoorde hij veertien goals in twaalf wedstrijden, waaronder een hattrick tegen Ajax. De Amsterdammers hebben de strijd om zijn gunsten nu definitief in hun voordeel beslist.

Da Silva is bekend van zijn deelname aan meerdere video's van YouTuber Soufiane Touzani. Zijn broer Eric Da Silva is daarnaast influencer en post op social media regelmatig filmpjes van de prestaties van zijn broertje.

Ajax en directeur voetbal Marijn Beuker zijn druk bezig de jeugdopleiding en Jong Ajax te versterken met oog op de toekomst. Bij grote buitenlandse clubs, werden onder meer Eloi Gomez Saus (FC Barcelona), Romeo Garnier (PSG) en Samory Koné (Anderlecht) weggeplukt.

Beuker is in zijn nopjes met de komst van Da Silva. "Paulo is een fysiek sterke spits en een bewezen doelpuntenmaker. Hij is technisch onderlegd en met zijn zelfverzekerde uitstraling is hij een speler die uitstekend bij ons past", vertelt hij in gesprek met de clubkanalen. Op termijn moet Da Silva de stap omhoog zetten. "Paulo sluit in eerste instantie aan bij Ajax O19. Daarna hopen wij dat hij zich in de komende jaren verder gaat ontwikkelen in de Keuken Kampioen Divisie. Wij zijn er in ieder geval van overtuigd dat we met Paulo een speler hebben aangetrokken die de potentie heeft om hier te slagen.''