
Go Ahead Eagles speelt opnieuw gelijk: Mühren bezorgt FC Volendam één punt
Na het 0-0 gelijkspel tegen Braga in de Europa League is het Go Ahead Eagles wederom niet gelukt om te winnen. Ditmaal moesten de Deventenaren de punten delen met FC Volendam. Alfons Sampsted beleefde een rampdebuut en werd met rood van het veld gestuurd.
Een sterke beginfase van Go Ahead Eagles werd uiteindelijk ook beloond door Victor Edvardsen. Van dichtbij tekende de Zweed pas voor zijn tweede competitiedoelpunt van het seizoen en opvallend genoeg betekende het opnieuw een treffer tegen FC Volendam. Ook in het heenduel in de Eredivisie scoorde hij. Bij het doelpunt zag Volendam-keeper Kayne van Oevelen er niet goed uit. Hij verwerkte een schot van afstand niet goed en duwde de bal in de voeten van Edvardsen.

ZWO
12:15
Morgen
GAE
Tot aan de rust golfde het spel op en neer en zowel FC Volendam als Go Ahead Eagles kregen kansen op doelpunten. Die vielen echter niet. Na rust dachten de bezoekers uit Deventer de score te verdubbelen, maar Van Oevelen hield de bal net voor de lijn tegen. Tien minuten na rust bracht Volendam-trainer Rick Kruys Bilal Ould-Chikh binnen de lijnen. Na een succesjaar met de Volendammers in de Keuken Kampioen Divisie besloot de aanvaller naar Marokko te vertrekken, maar na een halfjaar wilde Ould-Chikh alweer verhuurd worden.
Het laatste halfuur moest Go Ahead Eagles het met een man minder doen. Na het vertrek van Mats Deijl werd Sampsted aangetrokken als zijn vervanger, maar na 62 minuten spelen zat zijn debuut erop. Na dertien minuten kreeg de IJslander zijn eerste gele kaart en in de tweede helft trok Sampsted een doorgebroken Joel Ideho naar de grond. Scheidsrechter Vos twijfelde geen moment en toonde de rechtsback zijn tweede gele kaart.
Tot aan de rode kaart moest het gevaar bij de thuisploeg vooral komen via Ideho, maar de buitenspeler moest zich geblesseerd laten vervangen. Robert Mühren kwam voor hem in de plaats en twee minuten later pikte de ervaren spits zijn doelpunt al mee. Daarmee kwam FC Volendam op gelijke hoogte en de ploeg van Kruys wilde meer. Go Ahead Eagles besloot zich door het numerieke overwicht van de Volendammers volledig terug te trekken, waardoor een spervuur aan Volendamse aanvallen ontstond. Baten deed het niet, want het bleef bij 1-1. Daarmee blijft Go Ahead Eagles na 21 speelrondes de nummer veertien en FC Volendam de nummer vijftien.

















