
Ajax neemt afscheid en maakt afgebroken huurdeal na lang wachten wereldkundig
De huurperiode van James McConnell bij Ajax is officieel voortijdig afgerond. Het was al even duidelijk dat de Amsterdammers de huurling vervroegd terug zouden laten keren naar Liverpool. De administratieve afhandeling daarvan nam nog even tijd in beslag, maar ook dat is inmiddels afgerond.
Aan het einde van de eerste seizoenshelft sijpelden er al berichten door dat Ajax eerder afscheid wilde nemen van McConnell. Na het vertrek van Jordan Henderson kwamen de Amsterdammers uiteindelijk, mede op voorspraak van John Heitinga, uit bij het opleidingsproduct van Liverpool. Onder Heitinga maakte McConnell nog wel wat minuten, maar onder trainer Fred Grim raakte hij uit de gratie.
Sinds het begin van 2026 was McConnell al geen onderdeel meer van de Ajax-selectie en was al duidelijk dat hij eerder terug zou keren bij Liverpool. Nu zijn de laatste plooien dus gladgestreken. In totaal kwam McConnell zeven duels in actie voor Ajax: vier keer in de Eredivisie, drie keer in de Champions League. In zijn optredens kwam hij tot in totaal 219 minuten.
Ondertussen is Ajax nog altijd op zoek naar een nieuwe nummer 6. De Amsterdammers gaan voor Kodai Sano, maar dat lijkt een lastig verhaal te worden. De namen van veel andere, meer ervaren controleurs passeerden ook de revue als huuropties. Tot dusver bleken zij echter te duur voor Ajax.
Luister nu de eerste liveshow op Deadline Day over de Sano-soap, de Pepi-plottwists, de nieuwe keeper van Feyenoord en veel meer!

















