Mexx Meerdink over kansen in Oranje tijdens WK voetbal

Veelbelovende Eredivisie-spits hoopt op WK met Oranje: 'Heb nog 3,5 maand...'

Update: 4 februari om 14:14
28Reacties

Mexx Meerdink kwam van een koude kermis thuis toen hij zich kort na zijn eerste oproep voor Oranje geblesseerd moest afmelden. Zijn debuut voor het Nederlands elftal bleef daardoor voorlopig uit, maar de spits houdt goede hoop alsnog met Oranje naar het WK te kunnen. Dat vertelt hij in het programma Bij Andy in de auto van oud-prof Andy van der Meijde.

De eerste Oranje-oproep van Meerdink, afgelopen oktober, eindigde in mineur. De aanvaller raakte al na een van zijn eerste trainingen bij de selectie van bondscoach Ronald Koeman zwaar geblesseerd. "We gingen na de training nog een paar ballen schieten en bij de derde bal ging het verkeerd. Ik hoorde iets in mijn lies en wist al heel snel dat het niet goed was", liet hij destijds weten aan Ziggo Sport.

In Bij Andy in de auto blikt Meerdink terug op zijn aankomst bij Oranje. Hij geeft toe dat hij nerveus was voor zijn eerste dag. "Dat was spannend man", zegt hij. Op dag twee moest de spits echter al geblesseerd afhaken. Sindsdien werkt hij aan zijn herstel.

De vraag of een WK-selectie haalbaar is, houdt Meerdink bezig. "Het zit natuurlijk in je hoofd." Wanneer Van der Meijde hem voorhoudt dat er weinig alternatieven zijn voor de spitspositie bij Oranje, blijft Meerdink realistisch. "Brobbey (Brian, red.) doet het nu echt fantastisch. Hij schiet ballen erin. En Memphis (Depay, red.) zit er natuurlijk ook bij."

De focus ligt voorlopig op AZ, benadrukt Meerdink. "Voor mij is het nu gewoon focussen op fit blijven en mijn ding doen voor AZ, belangrijk zijn voor de club en dan, ja.. als het WK komt... dan is dat alleen maar mooi meegenomen natuurlijk." De spits ziet zijn herstel met vertrouwen tegemoet. "14 februari mag ik voor het eerst weer een wedstrijd spelen, dan heb je nog maart, april, mei, dus ik heb nog dik 3,5 maand om weer minuten te maken."

Mexx Meerdink over kansen in Oranje tijdens WK voetbal