Mandela Keita over Rode Duivels en het WK

'Ik ben Belg en ben heel trots om Belg te zijn, tuurlijk wil ik mee naar het WK'

3Reacties

Na zijn sterke prestaties bij Parma in de Serie A oogst de Belgische middenvelder Mandela Keita (23) de laatste tijd veel lof in Italië. Uiteraard is zijn goede vorm ook de Belgische voetbalvolger niet ontgaan. De vraag rijst of de middenvelder mee moet naar het WK van komende zomer. Keita reageert alvast zelf op de situatie.

Keita staat zelf duidelijk te popelen om mee te gaan naar het WK. "Ik ben Belg en ik ben heel trots om Belg te zijn. Ik wil zeker ooit een WK spelen en geselecteerd worden. Ik denk dat elke jonge speler dat wil", aldus Keita bij DAZN.

"Maar iedereen krijgt een kans op zijn tijd en ik ben helemaal niet haastig. Als het gebeurt, oké. Als het niet gebeurt, knop omdraaien en verder hard blijven werken en doorgaan", gaat Keita verder, die vervolgens aangeeft de Belgische bondscoach Rudi Garcia nog niet gesproken te hebben.

"Maar ik maak me daar ook geen zorgen in. Ik denk niet dat het de bondscoach zijn taak is om elke speler persoonlijk te sturen van 'Hey, ik ga je selecteren', of 'Hey, je zal er misschien bij zijn'. Voor mij maakt dat niet uit."

Keita is een defensieve middenvelder van 1.82 meter en geboren in Leuven, België. De middenvelder wordt, vanwege zijn sterke prestaties in de Serie A, de laatste weken steeds vaker genoemd voor een plekje in de WK-selectie van onze zuiderburen. De 23-jarige Belg speelde dit seizoen al 25 wedstrijden in de Serie A en door Transfermarkt getaxeerd op een marktwaarde van twaalf miljoen euro. De Parma-middenvelder kwam één keer eerder uit voor België en staat met zijn club momenteel twaalfde.