
AZ betaalt prijs voor roulatie: FC Utrecht wint simpel en doet goede zaken
FC Utrecht heeft zeer goede zaken gedaan in de strijd om de Europese play-offs. Twee doelpunten in de eerste helft waren genoeg om AZ te verslaan, die niet wist te profiteren van het puntverlies van de andere concurrenten bovenin. Daarmee nadert FC Utrecht AZ tot vijf punten en bezet het plek acht, terwijl de Alkmaarders naar plek zes zakken.
AZ begon flink gewijzigd in Utrecht aan de wedstrijd. Zes wijzigingen voerde trainer Leeroy Echteld door na de overwinning op FC Noah in de Conference League. De thuisploeg begon echter een stuk beter aan de wedstrijd en via Yoann Cathline stond er na negen minuten voetballen al een voorsprong op het bord voor FC Utrecht. De Fransman kon een afgeslagen corner binnenkrullen.
Nog in de eerste helft wist FC Utrecht de voorsprong ook te vergroten. Alexandre Penetra dacht te makkelijk over een terugspeelbal en gaf deze te kort. Rome-Jayden Owusu-Oduro probeerde vervolgens de doorgelopen Gjivai Zechiël nog af te stoppen, maar deed dat met een overtreding. De bal ging op de stip en de AZ-keeper kreeg geel. Het was een primeur, want niet eerder dit seizoen kreeg FC Utrecht een penalty in de competitie. Artem Stepanov ging achter de bal staan en plaatste deze net buiten het bereik van Owusu-Oduro. De Oekraïner maakte daarmee zijn eerste doelpunt in het shirt van de Domstedelingen.
Echteld greep in de rust keihard in. De interim-trainer van de Alkmaarders besloot verschillende spelers rust te geven na de Conference League-overwinning, maar Sven Mijnans, Mexx Meerdink en Penetra bleven in de kleedkamer achter. Zij werden vervangen door Kees Smit, Troy Parrott en Elijah Dijkstra. Het hielp enigszins, maar groots werd het spel van AZ niet in de Galgenwaard. De Alkmaarders kwamen zeer moeilijk tot kansen. Opvallend was nog een moment tussen Smit en Mike van der Hoorn. De ervaren verdediger en jonge middenvelder kregen het aan de stok en stonden kort kop tegen kop. Uiteindelijk kregen beide kemphanen een gele kaart. Daardoor mist Smit het duel met PSV.
FC Utrecht besloot in de tweede helft de linies te sluiten en op de counter te proberen nog een extra doelpunt te scoren. Die kwam er niet meer van de kant van de Domstedelingen, maar ook AZ wist geen echte vuist te maken. De Alkmaarders kwamen zeer lastig door de defensie van de ploeg van Ron Jans heen en daarmee waren de twee doelpunten in de eerste helft genoeg voor de negende overwinning van het seizoen van FC Utrecht. Tevens was het de eerste thuisoverwinning sinds november 2025.

















