
Droomdebuut García: Ajax boekt direct grootste Eredivisie-zege van het seizoen
Óscar García heeft direct met een zeer overtuigende zege gedebuteerd als trainer van Ajax. In eigen huis speelden de Amsterdammers bij vlagen fris en verzorgd voetbal, wat een ruime 4-0 overwinning op Sparta Rotterdam opleverde. Daarmee tankt Ajax vertrouwen richting De Klassieker van volgende week.
In zijn eerste Ajax-opstelling maakte García plek voor Takehiro Tomiyasu, die zijn basisdebuut maakte. Dat ging ten koste van Owen Wijndal. Verder was de basisplek van Don-Angelo Konadu de enige wijziging in de opstelling ten opzichte van het verloren duel met FC Groningen van vorige week. Wout Weghorst was namelijk geschorst. Ajax en Sparta begonnen allebei wat moeizaam aan de wedstrijd, wat een rommelige openingsfase opleverde.

NAC
20:00
25-04-2026
AJX
Met een gelukje lukte het Ajax desondanks om de leiding te nemen, na negentien minuten spelen. Steven Berghuis legde aan voor een vrije trap, maar doordat Joshua Kitolano de bal van richting veranderde was Joël Drommel gezien. Dat zorgde voor grote vreugde bij García. Vijf minuten later was de stemming echter minder positief: Youri Regeer liep toen een ogenschijnlijk pittige hamstringblessure op. De controleur moest het veld aangeslagen verlaten.
Dat bracht Ajax echter niet van de wijs. Na de openingstreffer speelden de Amsterdammers steeds attractiever voetbal. De goal die Berghuis na iets meer dan een halfuur maakte was ook attractief te noemen: op aangeven van Sean Steur wipte de linkspoot de bal met zijn chocoladebeen op, om hem met datzelfde been in één keer in het doel te volleren. Zo stond het bij rust 2-0.
Na de pauze kende Sparta even een iets sterkere fase, maar het lukte Ajax deze keer wél om een vroege tegentreffer in de tweede helft te voorkomen. Tegelijkertijd bleef de thuisploeg kansen creëren en plooide het ook niet terug. Uiteindelijk gooide Davy Klaassen de wedstrijd in de 73ste minuut in het slot, na een fraaie assist van Mika Godts. Diezelfde Godts pikte drie minuten later ook meteen nog zijn goaltje mee, na een sterke individuele actie. Daarmee komt zijn seizoenstotaal op veertien goals en negen assists in Eredivisie-verband.
Uiteindelijk bleef het 4-0 in de Johan Cruijff Arena. Dat is direct de grootste overwinning van Ajax dit seizoen in de Eredivisie. Al met al kent García dus een zeer positief debuut in Amsterdam. Nu zal de Spanjaard de Ajax-selectie moeten gaan voorbereiden op De Klassieker, die volgende week zondag op de rol staat in De Kuip.

















