Neymar in voorselectie Braziliaanse WK-selectie

Brazilië houdt adem in: 'Neymar zet belangrijke stap richting plek in WK-selectie'

Update: 9 mei 2026 om 10:01
17Reacties

Positief nieuws voor Neymar. De Braziliaanse aanvaller maakt deel uit van de WK-voorselectie van Brazilië. Dat schrijft het doorgaans goed ingevoerde O Globo.

In Brazilië is Neymar op dit moment één van de meest besproken namen van het land. De hamvraag: neemt bondscoach Carlo Ancelotti de aanvaller van Santos wél of niet mee naar het WK? Er is in ieder geval een eerste belangrijke stap gezet, weet O Globo.

Volgens het sportmedium staat Neymar op een lijst met 54 andere Braziliaanse spelers die in aanmerking komen voor een plekje in de WK-selectie. Ancelotti zal daar nog wel behoorlijk in gaan snijden. Elk land mag namelijk maximaal 26 spelers meenemen naar het eindtoernooi. 23 is het minimum.

Neymar heeft zich na een lange periode van blessureleed weer een beetje herpakt. Afgelopen woensdag maakte de 128-voudig international van Brazilië (73 doelpunten) nog een doelpunt in de wedstrijd tegen Recoleta.

Of het genoeg is om Ancelotti te overtuigen hem een WK-uitnodiging te sturen, zal de tijd leren. Op 18 mei maakt de oud-trainer van Real Madrid bekend welke spelers hij meeneemt naar Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Daar speelt Brazilië in Groep C tegen Marokko, Haïti en Schotland.

Check nu Studio Oranje met 25-voudig international (en eenmalig Oranje-aanvoerder) Jeffrey Bruma!