Willem II eerste halvefinalist in play-offs na emotioneel doelpunt El Allouchi

Willem II eerste halvefinalist in play-offs na emotioneel doelpunt El Allouchi

91Reacties

Willem II heeft zich geplaatst voor de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie. De ploeg van trainer John Stegeman speelde in eigen huis gelijk tegen RKC Waalwijk (1-1), maar wint dankzij de 0-1 overwinning in Waalwijk het tweeluik.

Daar ging nog wel een hoop spanning aan vooraf. RKC domineerde het balbezit bij de rivaal uit Tilburg. Toch kwamen de grootste kansen bij Willem II vandaan. Onder meer Devin Haen schoot een grote kans naast. Aan de andere kant liet RKC zich eveneens gelden. Denilho Cleonise dwong Thomas Didillon Hodl tot een knappe redding en Richard van der Venne schoot net over.

Na de rust maakte uitgerekend Mounir El Allouchi al na twintig seconden de openingstreffer. De voetballer deelde vlak voor de eerste wedstrijd het nieuws dat hij zijn dochtertje is verloren. De Willem II'ers bogen zich over hem heen na de openingstreffer, El Allouchi bedankte de fans tijdens zijn tranen.

Daarna probeerde RKC Waalwijk het initiatief nadrukkelijk naar zich toe te trekken. De bezoekers combineerden veelvuldig op de helft van Willem II, maar stuitten geregeld op een compacte Tilburgse defensie. Toch viel na iets minder dan een uur spelen alsnog de gelijkmaker. Jean-Paul Boëtius haalde van buiten het strafschopgebied verwoestend uit en krulde de bal fraai in de linker bovenhoek: 1-1.

De gelijkmaker bracht de spanning volledig terug in de wedstrijd. Ryan Fage was dicht bij de 1-2 namens RKC, maar zag zijn poging rakelings naast verdwijnen. De spanning was tot het laatste moment te snijden. Harrie Kuster kreeg in de allerlaatste slotende nog een levensgrote kans namens RKC, maar hij miste de poging.

Later op de avond wordt duidelijk wie de tegenstander van Willem II wordt in de halve finale. De Graafschap en Almere City FC strijden om het laatste ticket, zij trappen om 20.00 uur af.