
Nederlands elftal trapt WK af in 'gladiatorenarena': 'Het oogt als een spaceship'
Het Nederlands elftal speelt zijn openingswedstrijd op het WK in 'een soort gladiatorenarena', aldus Maarten Paes. De Ajax-doelman speelde tussen 2022 en 2025 voor FC Dallas en weet wat Oranje kan verwachten tijdens de openingswedstrijd tegen Japan.
De 27-jarige keeper kwam begin dit jaar naar Amsterdam, nadat hij 3,5 jaar onder contract stond bij FC Dallas. Paes koos voor een interlandcarrière bij Indonesië, maar de doelman had echter geen last van de 'paspoortkwestie'. Spelers uit de Eredivisie die voor een ander land zoals Indonesië uitkomen, raakten hun Nederlandse paspoort kwijt en moesten een werkvergunning aanvragen om in Nederland te mogen voetballen.
"Dat probleem speelde pas bij mijn terugkeer naar Nederland", vertelt de doelman van de Amsterdammers in een uitgebreid interview met NU.nl "Ik ben blij dat de Nederlandse jongens die voor Suriname en Indonesië spelen weer op het voetbalveld staan."
Oranje begint op 14 juni in Dallas aan het WK. Paes weet wat het Nederlands elftal kan verwachten van de openingswedstrijd tegen Japan. "Dallas is een echte sportstad. Ze hebben de Dallas Mavericks, Dallas Cowboys, Texas Rangers, FC Dallas en Dallas Stars: het zijn mooie teams met een grote fanbase."
"Oranje gaat in een geweldig stadion spelen in een stad die bezeten is van sport", gaat de keeper verder. "Het AT&T Stadium is een soort gladiatorenarena, waar de staanplaatsen worden veranderd in zitplaatsen. Het oogt als een spaceship."
Check nu de nieuwste #DoneDeal over Ajax, PSV, Feyenoord en véél meer!

















