
Van Bergen kiest Ajacied voor publieksprijs: 'Dan zie je hoe bizar goed hij is'
Thom van Bergen is speler van het jaar bij FC Groningen. De prijs werd uitgereikt na het laatste thuisduel van dit seizoen tegen NEC. Na Jorg Schreuders en Luciano Valente is Van Bergen de derde zelfopgeleide Groninger die de prijs pakt.
Van Bergen is er trots op, vertelt hij aan Dagblad van het Noorden. "Het is een mooie beker en ik heb een tijdje terug de trofee voor speler van de wedstrijd hier laten vallen, dus deze heb ik snel opgeborgen. Hij krijgt een mooi plekje thuis." De aanvaller van Groningen scoorde dit seizoen negen keer in 33 wedstrijden. Vier keer gaf hij een assist. "Als aanvaller maak je wat sneller een doelpunt of geef je een assist. Ik ben topscorer geworden, dus dan zijn er wat meer momenten geweest waarop mensen op mij stemden. Daarnaast heb ik in redelijk wat wedstrijden een goede en mooie rol gespeeld, denk ik." Na de overwinning op NEC doet Groningen nog altijd mee in de strijd om de Europese play-offs.
Tot de ernstige blessure van teamgenoot Stije Resink, stond de middenvelder bovenaan in de pikorde. Van Bergen weet dus niet of de prijs écht 'terecht' is. "Maar ik ben er wel heel blij mee. Stije Resink heeft een fantastische eerste seizoenshelft gedraaid. Younes Taha is dit seizoen ook vaak belangrijk geweest, maar voor mij is Dies Janse de speler van het jaar. Ik vind het geweldig dat ik met hem op het veld heb mogen staan. Dat is een voorrecht, zo voelt het echt een beetje. Ik denk dat hij een heel hoog plafond heeft. Als je iedere dag met hem op het veld staat, zie je hoe bizar goed hij is. Vandaag werd hij uitgeroepen tot speler van de wedstrijd, maar voor mij is Dies speler van het jaar."

















