Ricardo Pepi beter dan Ayase Ueda

Kieft bijzonder lyrisch over Eredivisie-spits: 'Die is een klasse beter dan Ueda'

29Reacties

Ricardo Pepi ontvangt de nodige lof van Wim Kieft. De oud-spits van het Nederlands elftal ziet een enorme toekomst voor zich voor de PSV’er. Hij vergelijkt hem in KieftJansenEgmondGijp met Feyenoord-spits Ayase Ueda, topscorer van de Eredivisie.

Afgelopen weekend was Pepi voor de vierde wedstrijd op rij trefzeker in de competitie. Tegen Go Ahead Eagles scoorde hij een knappe goal. "Ik weet ook zeker dat als Pepi het hele jaar had gespeeld, hij er 35 had gemaakt", vertelt Kieft. "Die is een klasse beter dan Ueda. Dat is gewoon echt waar, die gozer heeft een ongelooflijk doelpunten instinct. Ik vind het dan ook helemaal niet gek dat zij (Fulham, red.) dat ook zien."

PSV trok in de maart de stekker uit de deal met Fulham, omdat de clubs niet tot een deal konden komen. Op de vraag of hij het waar zou maken bij de Premier League-club, stemt Kieft in. "Dat denk ik wel. Bij FC Groningen schoot hij ze er ook in. Die jongen heeft een goed schot, kan goed koppen en heeft een heel goed gevoel voor positie."

Journalist Michel van Egmond haakt in. "Gek hè, die Ueda. Die wordt gewoon topscorer van Nederland, maar niemand loopt er echt warm voor." Kieft is het met hem eens. "Het is te weinig. Je echte naam maak je in de grote wedstrijden, dat je het verschil maakt. Natuurlijk is hij geen Kylian Mbappé, maar daar maak je je naam. John Guidetti heeft meer naam dan Ueda over vijf jaar, Graziano Pellè ook." Ueda maakte dit seizoen 25 goals in 31 wedstrijden, waar Pepi 15 keer trefzeker was in 25 wedstrijden.