Ajax-target Míchel spreekt slecht Engels

Leverkusen knapte af op Ajax-target Míchel: 'Nadeel dat hij slecht Engels sprak'

Update: 14 mei 2026 om 21:59
19Reacties

Niet alleen Míchel, maar ook Oliver Glasner en Filipe Luís zijn kandidaten voor het trainerschap bij Bayer Leverkusen. Dat meldt Kicker, dat weet dat er één opmerkelijk nadeel kleeft aan Ajax-target Míchel: hij spreekt nauwelijks tot geen Engels.

Volgens De Telegraaf is Míchel, nu nog trainer van Girona, de belangrijkste kandidaat om bij Ajax het stokje over te nemen van Oscar García. Sinds woensdag is bekend dat de Amsterdammers daarin concurrentie hebben van Leverkusen. Ook daar is Míchel in beeld.

Maar de Duitsers wedden op meerdere paarden en bekijken ook de opties Glaser en Lúis. Laatstgenoemde, oud-toplinksback, was tot voor kort trainer in Brazilië bij Flamengo. Glasner heeft het jarenlang uitstekend gedaan bij Crystal Palace, maar heeft besloten zijn aflopende contract op Selhurst Park niet te verlengen en is binnenkort dus vrij om te gaan en staan waar hij wil.

Alle kandidaten hebben zo hun voor en nadelen, aldus Kicker. Míchel vormt daarin geen uitzondering. De Spanjaard was afgelopen zomer, nog voor Leverkusen in zee ging met Erik ten Hag, al een kandidaat. 'Hij werd zeer gewaardeerd om zijn sportieve kwaliteiten, maar had als nadeel dat hij slecht Engels sprak. Dit was over het algemeen een dealbreaker. De 50-jarige zou echter hard werken aan het verbeteren van zijn taalvaardigheid', wordt er geschetst.

Voordat Míchel kan denken aan een transfer naar Ajax of Leverkusen, zal de Spaanse coach het seizoen eerst goed af willen sluiten met Girona. Dat wordt nog een hels karwei. De Spaanse club staat momenteel negentiende in La Liga, en moet met nog twee wedstrijden te gaan dus alle zeilen bijzetten om degradatie te voorkomen.

Check nu Studio Oranje met Jordy Clasie, die een streep zet door zijn WK-deelname, Kees Smit tipt bij de Spaanse top en strooit met mooie Oranje-verhalen en Van Gaal-anekdotes!