Kieft wijst vervanger Memphis aan als hij niet op tijd fit is

Kieft wijs ideale Memphis-vervanger aan voor WK: 'Hij lijkt het beste alternatief'

Update: 15 mei 2026 om 20:26
18Reacties

Wim Kieft wijst Donyell Malen aan als vervanger van Memphis Depay op het WK. Mocht de spits van Corinthians niet op tijd fit zijn voor de eerste wedstrijd van Oranje tegen Japan, moet de aanvalsleider van AS Roma zijn plek innemen.

Dumfries was woensdagavond belangrijk in de gewonnen Coppa Italia-finale van Internazionale (2-0 zege op SS Lazio). 'Dumfries brengt een ongekende drive mee, zorgde voor de assist bij de 2-0 en had zelf nog kunnen scoren. Dumfries in deze vorm na zijn terugkeer van een langdurige blessure kan bepalend zijn voor Nederland op het WK', schrijft Kieft in zijn column in De Telegraaf. Hij verwacht dan ook dat clubs uit alle topcompetities voor hem in de rij zullen staan.

'Dan kan het Donyell Malen zijn of Teun Koopmeiners, als ze maar in dienst van Dumfries spelen, want hij is echt onmisbaar. Malen is de tweede Nederlandse international die het geweldig doet in Italië. Bij AS Roma scoort hij aan de lopende band. Enig voorbehoud is wel dat de Serie A niet de Premier League is, waar hij bij Aston Villa moeilijk zijn stempel kon drukken', vervolgt de oud-voetballer zijn betoog.

'Mocht Memphis Depay het WK niet halen of niet op tijd fit zijn voor de openingswedstrijd tegen Japan op 14 juni, dan lijkt Malen het beste alternatief. Het maakt wel nieuwsgierig of hij bij Oranje op het WK net zo goed het verschil kan maken als bij AS Roma in Italië', aldus Kieft. 'Het is niet bij voorbaat gezegd, maar Malen verdient die kans wel in de spits, want hij is wel de aanvaller in vorm. Koeman heeft hem voornamelijk op rechts geposteerd, maar in de spits en op links komt hij beter uit de voeten. Met een fitte Depay aan boord zal Koeman niet veel aanpassen, maar anders is het te verantwoorden dat de bondscoach details aanpast om Malen in zijn kracht te zetten', besluit Kieft.

Check nu de nieuwste #DoneDeal met al het transfernieuws over Ajax, Feyenoord en PSV!