Van der Gijp en Kieft prijzen Ronald Koeman jr. bij Telstar

Van der Gijp: 'Als Johan Cruijff nog trainer was van Barca, ging hij daarnaartoe'

31Reacties

René van der Gijp en Wim Kieft spreken vol lof over SC Telstar en Ronald Koeman Jr. Het tweetal zag vanaf Curaçao hoe de dertigjarige doelman er zondag hoogstpersoonlijk voor zorgde dat Telstar nog een seizoen in de Eredivisie blijft.

De twee oud-voetballers zijn met de podcast KieftJansenEgmondGijp afgereisd naar het zonnige eiland. Daar zagen ze hoe Koeman Jr. Telstar naar de zege schoot tegen FC Volendam, aldus Kieft. "Je kan het hier bij het barretje zien en ik vond het zó leuk voor die trainer van Telstar. Ik vond het kut voor Volendam, want die had ik het ook gegund en die trainer lijkt me ook een leuke man."

"Het mooiste was natuurlijk dat Koeman Jr. vlak voor tijd die penalty erin schiet, waardoor het 1-2 voor Telstar werd", gaat de oud-voetballer verder. Van der Gijp sluit zich aan bij de woorden van Kieft en doet er een schepje bovenop. "Ik heb altijd gezegd: als Johan Cruijff nog trainer was van FC Barcelona, dan ging Ronald Koeman jr. daarnaartoe. Cruijff wilde maar één ding en dat was een keeper die kan voetballen, want hij krijgt maar twee ballen. En die ballen houd ik ook tegen zei Cruijff."

Koeman Jr. hield de ploeg uit Velsen-Zuid een kwartier voor tijd in leven met een knappe redding en ging vlak voor tijd zelf achter de bal staan voor een strafschop. Michel van Egmond kan zich de zenuwen bij de vader van de doelman amper voorstellen. "Ik denk dat Ronald senior heel zenuwachtig was toen hij die vrije trap tegen Sampdoria moest nemen, maar dat was niks vergeleken met de zenuwen die hij nu had denk ik."

Check nu de nieuwste #DoneDeal met al het transfernieuws over Ajax, Feyenoord en PSV!