
'Ik had het geluk dat Erik ten Hag mijn assistent was, hij runde alles'
Steve McClaren prijst zichzelf nog altijd zeer gelukkig dat Erik ten Hag zijn assistent was tijdens zijn beginperiode bij FC Twente. De Engelse trainer, die met De Tukkers het landskampioenschap won, moest namelijk enorm wennen aan de manier van voetballen in Nederland. Daarbij diende Ten Hag als reddingsboei.
"Enorm", antwoordt McClaren als hem gevraagd wordt of er grote verschillen waren toen hij de overstap maakte om in Nederland te gaan coachen. "Ze zeggen dat er op dat moment honderd Nederlanders over de wereld werkten als trainer en er maar twee uit Engeland kwamen. Voor mij als trainer was de overstap naar Manchester United alsof ik mijn school aan het afmaken was, het ultieme."
Voor McClaren voelde de stap naar FC Twente in 2008 compleet anders. "Toen ik naar Nederland ging, was dat het afronden van de voetbalschool op het vlak van onderwijs, tactiek en problemen oplossen, want je moest balbezit houden. Daardoor moest je problemen oplossen. Hoe ga je druk zetten en counteren? Het was een nieuwe taal en ander voetbal."
In totaal stond McClaren twee keer aan het roer bij de Tukkers. Eerst tussen 2008 en 2010, waarna een tweede periode volgde van begin 2012 tot begin 2013. Als één van zijn assistenten was Erik ten Hag zeer belangrijk. "Ik was heel gelukkig dat Erik ten Hag mijn assistent was in het eerste jaar. Hij runde alles. FC Twente had jarenlang een bepaalde structuur en manier van spelen waarin zij geloofden en die vanaf het eerste team naar beneden werd doorgegeven. Ook kochten zij spelers die daarin pasten."

















