Lukkien benieuwd of zijn werkwijze aanslaat bij topclub

'Ik ben zeker benieuwd of mijn werkwijze aan zou slaan bij een topclub'

22Reacties

Dick Lukkien is benieuwd of zijn werkwijze aan zou slaan bij een topclub. Dat vertelt de trainer van FC Groningen in een interview met Voetbal International. Hij maakt zich geen druk over het feit dat zijn naam zelden wordt gelinkt aan clubs als Ajax, PSV en Feyenoord.

Volgens Lukkien heeft FC Groningen de top nog niet bereikt. "Zoals ik naar FC Groningen kijk moet de club een structurele bespeler van de play-offs zijn", zegt de oefenmeester. "Dat zijn we nu nog niet, dus daar kunnen we nog naartoe werken. Nu hebben we het ticket op de laatste speeldag gepakt; dat heb je natuurlijk liever sneller voor elkaar. En wij zullen voor deze play-offs ook niet de topfavoriet zijn, terwijl er jaren zijn geweest dat we dat wél waren. Dáár wil ik weer naartoe."

Lukkien vindt dat de club jaarlijks moet vechten om de plekken zes, zeven en acht in de Eredivisie. Vervolgens wordt de oefenmeester gevraagd of hij benieuwd zou zijn of zijn werkwijze aan zou slaan bij een topclub. "Daar ben ik zeker benieuwd naar, ja", antwoordt Lukkien.

Ondanks zijn goede prestaties bij Groningen wordt de naam van Lukkien zelden genoemd bij clubs als Ajax, PSV en Feyenoord. Is dat frustrerend? "Frustratie is een redelijk verloren emotie, gelukkig slaag ik er wel in om die emotie uit mijn systeem te houden", reageert de oefenmeester. "Op het moment dat je trainer wordt wil je in no time bondscoach zijn, maar ik heb onderweg wel geleerd dat ik me gewoon moet richten op mijn eigen ontwikkeling en dat je dan afhankelijk bent van hoe andere mensen naar je kijken."