Torreense zorgt voor gigantische bekerstunt tegen Sporting CP

Gigantische verrassing in Portugal: tweedeklasser verslaat Sporting in bekerfinale

Update: 24 mei 2026 om 22:32
44Reacties

Een ongekende bekerstunt in Portugal. Torreense, actief op het tweede niveau van het land, heeft Sporting CP met 2-1 verslagen in de Taça de Portugal. Daarmee heeft Torreense zich gekwalificeerd voor de League Phase van de Europa League.

FC Porto en Francesco Farioli kroonden zich tot kampioen van Portugal, maar de strijd om de Portugese beker moest nog worden beslist. Voor nummer twee van de competitie Sporting CP was er zodoende alsnog kans op zilverwerk, maar dat liep anders. De nummer drie van het tweede niveau, Torreense, was de tegenstander en wist met 1-2 te winnen.

Na vier minuten was het al raak. Kévin Zohi maakte het openingsdoelpunt, waardoor Sporting vol in de achtervolging moest. Negen minuten na rust was het ook raak voor Sporting. Luis Javier Suárez maakte het doelpunt, waarna er verlengd moest worden. In de 113de minuut viel de beslissing vanaf de penaltystip. Stopira mocht aanleggen en hij faalde niet. Sporting-verdediger Maximiliano Araújo maakte de overtreding en ontving daarvoor ook een directe rode kaart.

Door de bekerwinst plaatst Torreense zich voor de League Phase van de Europa League. De club kan ook nog promoveren, want op donderdag 28 mei staat de returnwedstrijd in de play-offs om promotie en degradatie op het programma. De heenwedstrijd tegen Casa Pia eindigde in 0-0, waardoor nieuw succes lonkt. Aston Villa eindigde in de top vier van de Premier League en won de Europa League, waardoor Sporting de Engelsen mag bedanken. De club kwalificeert zich rechtstreeks voor de League Phase van de Champions League en mag de voorrondes overslaan.