Mislintat ontslagen bij Fortuna Düsseldorf

Degradatie is fataal: voormalig Ajax-directeur Mislintat weer razendsnel ontslagen

37Reacties

Sven Mislintat is niet langer de sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. Dat melden de Duitsers via de officiële kanalen. De club degradeerde onlangs naar de derde divisie in Duitsland.

Door die degradatie heeft de clubleiding besloten om veranderingen door te voeren. De samenwerking met Mislintat is per direct beëindigd en Samir Arabi wordt de nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. Het contract van CEO Alexander Jobst is daarentegen verlengd om de continuïteit van de club te waarborgen.

In gesprek met de clubkanalen reageert Mislintat op zijn vertrek. "Fortuna was en is een club die me na aan het hart ligt", zegt de voormalig directeur van Ajax. "Maar zoals soms het geval is in het leven, lopen de dingen anders dan iedereen had gehoopt. De degradatie en de gevolgen daarvan hebben ons allemaal hard geraakt. We hebben dit de afgelopen dagen intern verwerkt en besproken welke conclusies we moeten trekken. Daarbij hebben we ontdekt dat we verschillende meningen hebben over de toekomstige koers van de club."

Mislintat was sinds het einde van vorig kalenderjaar actief bij Fortuna Düsseldorf en dus vertrekt hij opnieuw razendsnel bij een club. In september 2023 werd de directeur de laan uitgestuurd bij Ajax en in februari 2025 werd hij op non-actief gesteld door Borussia Dortmund.