
Wim Kieft ziet Ajax-terugkeer zitten: 'Hij kan beter voetballen dan Youri Baas'
Wim Kieft is een voorstander van de terugkeer van Daley Blind naar Ajax. Mogelijke zorgen over het snelheidstekort worden weggewuifd door de oud-topspits en daarbij vindt Kieft Blind een betere voetballer dan Youri Baas. René van der Gijp is het totaal niet met Kieft eens en heeft het advies om in Spanje te blijven.
"Daley Blind kan nog makkelijk in Nederland voetballen", vertelt Kieft tijdens de podcast KieftJansenEgmondGijp als het over de mogelijke terugkeer van de 36-jarige verdediger naar Amsterdam gaat. Al langer worden er pogingen gedaan om Blind terug te halen en komende zomer lijkt Ajax opnieuw een poging te gaan wagen.
De kritiek op Blind is volgens Kieft niet helemaal terecht. "Mensen gaan zeggen: hij wordt langzaam, nou en. Hij is altijd zo langzaam geweest als maar kan. Hij kan natuurlijk wel heel goed voetballen. Hij kan beter voetballen dan die Baas. Die is ook wel aardig, maar ik denk dat Blind nog makkelijk kan voetballen, mits hij wel genoegen neemt met het feit dat hij af en toe een week niet meedoet. Ik vind het wel leuk en een leuke jongen."
In tegenstelling tot Kieft ziet Van der Gijp de transfer helemaal niet zitten. "Blijf lekker daar. Maak je niet druk, als je terugkomt krijg je weer elke week een column van Valentijn (Driessen, red.) over je heen dat je snelheid tekortkomt. Dat moet je ook maar willen. Je moet ook niet vergeten dat hij dan naast Sutalo gaat lopen. Daar word je ook niet blij van en ook niet mee geholpen."

















