
Oranje-oproep Summerville leidt tot enthousiasme: 'Zie je nog weinig in voetbal'
De uitverkiezing van Crysencio Summerville voor het WK zorgt voor enthousiasme bij Alfons Groenendijk. De twee werkten bij ADO Den Haag samen en volgens de trainer kan de 24-jarige vleugelaanvaller het verschil maken voor Oranje in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Groenendijk en Summerville kennen elkaar zo'n zeven jaar. "Ik heb hem als trainer mogen laten debuteren in de Eredivisie. Jongens met wie je gewerkt hebt of die je hebt laten debuteren, blijf je altijd met extra belangstelling volgen", zegt de coach tegen De Telegraaf. "Bij ADO had hij al iets speciaals. Dat ventje heeft iets brutaals in zijn spel. Hij heeft lef, gelooft in zijn eigen kwaliteiten. Het is leuk om naar hem te kijken."
Via ADO Den Haag belandde Summerville in Engeland, waar hij zich bij Leeds United en daarna West Ham United ontwikkelde tot smaakmaker. Dat dankt hij volgens Groenendijk mede aan zijn fysieke stappen. "En die bijzondere kwaliteiten aan de bal heeft hij behouden. Hij heeft echt wapens. Scorend vermogen, hij kan buitenom en binnendoor. Hij is zo enorm snel. En met de bal aan de voet is hij nog bijna sneller dan zonder bal. Daarbij heeft hij een passeerbeweging die bijna niet af te stoppen is. Dat zie je nog maar weinig in het voetbal."
Groenendijk plaatst slechts één kanttekening bij de oproep van Summerville, die voornamelijk geldt als optie op rechtsbuiten bij Oranje. "Cryscencio kan op beide posities spelen, maar ik vind hem het gevaarlijkst als hij vanaf links komt. Bij West Ham had hij de vrijheid om gedurende de wedstrijd van kant te wisselen. Daardoor wordt hij nog onvoorspelbaarder en gevaarlijker."
Summerville speelde dit seizoen 31 Premier League-duels, waarin hij vijf keer scoorde en twee assists gaf. Daarmee was hij een lichtpuntje bij West Ham United. Na de degradatie van de Londenaren is het de verwachting dat de buitenspeler deze zomer een transfer maakt.

















