
Rayo jaagt bij Conference League-finale op bizarre Spaanse 'eindstrijd-statistiek'
Woensdagavond staat de Conference League-finale tussen Crystal Palace en Rayo Vallecano op het programma. Op papier lijkt de Engelse club de favoriet, maar Spaanse clubs in Europese finales mag je nooit onderschatten.
Rayo heeft één statistiek namelijk volledig aan zijn zijde. Spaanse clubs en nationale ploegen wonnen sinds 2001 liefst 27 van hun 28 Europese en internationale finales. Die bizarre reeks begon in 2002, bij de Champions League-winst van Real Madrid op Bayer Leverkusen (2-1).
De reeks kwam pas vorig jaar ten einde, toen Real Betis met 4-1 verloor van Chelsea in de finale van de Conference League. Voor die tijd bleven de Spaanse teams en de nationale ploeg liefst 8778 dagen ongeslagen in finales.
Nu is het de beurt aan Rayo Vallecano om de statistiek kracht bij te zetten. De club uit de Madrileense volkswijk Vallecas beleeft pas zijn tweede Europese avontuur ooit. In het seizoen 2000/01 strandde Rayo nog in de kwartfinale van de UEFA Cup tegen landgenoot Deportivo Alavés, de laatste Spaanse finalist die vóór Betis een Europese eindstrijd verloor.

















