
Derksen: 'Je weet niet wat je hoort. Ik ga daar wel zitten voor een miljoen'
Johan Derksen heeft in een uitgebreid interview stilgestaan bij zijn werkzaamheden bij Vandaag Inside. Het vaste gezicht, ook wel De Snor genoemd, maakt geregeld de tongen los met opvallende uitspraken.
John de Mol wist René van der Gijp, Wilfred Genee en Derksen te overtuigen om op het hoofdkantoor langs te komen. "Werkelijk de hele directie zat er. We kregen een presentatie waarin we wereldsterren leken", blikt Derksen terug in gesprek met het Dagblad van het Noorden. "Ik dacht: waar gaat dít heen? Er waren er die ons bloed wel konden drinken, maar die avond waren we geweldig. Toen kwam het hoge woord eruit: John de Mol wilde verder met een dagelijkse talkshow."
Dat was voor Derksen een schot in de roos. "Maar Wilfred kon niet omdat hij een ochtendshow op de radio had en Gijp vond vijf dagen te veel. Dan werd het werk. Dan zou ik ook stoppen. Maar dat zat De Mol niet lekker." En dus moest er onderhandeld worden. "Die avond zaten we weer bij elkaar en De Mol zei: ‘Kijk, Johan stopt en jullie hebben geen zin in een algemene show. Dan houdt het hier op’. Bínnen een seconde waren Wilfred en René beiden heel enthousiast over een dagelijkse talkshow. Maar ik was de lul, want ik moest elke dag heen en weer", lacht Derksen.
Het trio tekende een miljoenencontract bij Talpa. "Ik heb m’n hele leven gewerkt voor een journalisten-cao: je kunt er goed van leven, maar rijk word je er niet van. Als hoofdredacteur van VI had ik een hartstikke goed salaris, 17 duizend euro. Maar bij John de Mol weet je niet wat je hoort. Dan denk je: wat heb ik zeven dagen per week zo lang bij VI gedaan? Ik ga daar een uurtje zitten voor meer dan een miljoen", aldus Derksen. "Mijn vrouw is daar helemaal niet blij mee. Wij geven dus heel veel geld aan goede doelen om onze schuld af te kopen."
Toch suit de ongezouten mening van Derksen veel mensen tegen de borst. "Ik hou daar nauwelijks rekening mee. Ik zit heen en weer drie uur in de auto naar Hilversum en als ik daar dan zit, zeg ik ook mijn mening. Ik doe gewoon wat ik doe en het zal me worst zijn wat de meute ervan vindt", legt hij uit. En hoe ziet de toekomst eruit? "We moeten nog een jaar en dan ben ik 78. Dan kijk ik hoe fit ik nog ben. Ik zeg niet toe dat ik na het aflopende contract nog iets ga doen, ik wil voorkomen dat ik een oude briesende gek word. René wil alleen maar over voetbal praten, Wilfred is bezig met effectbejag. Met shockeren, mij opstoken. Ik kop het in en dan zeggen: ‘nou nou, was dat nou nodig?'", besluit De Snor.

















