
Pierre van Hooijdonk adviseert 'getergde' Koeman: 'Sla eens met de vuist op tafel'
Een geïrriteerde en getergde Ronald Koeman kan positieve invloeden hebben op het Nederlands elftal. Dat stelt Pierre van Hooijdonk. Volgens de oud-speler van onder meer Feyenoord, Fenerbahçe en Benfica hebben sommige voetballers het ook nodig om op scherp te worden gezet. Van Hooijdonk stelt dan ook voor dat Koeman met zijn vuist op tafel slaat.
"Ik denk dat je met je besprekingen, en die hebben ze best veel, soms best goed met de vuist op tafel kan slaan", analyseert Van Hooijdonk de houding van Koeman na de verloren uitzwaaiwedstrijd tegen Algerije. "Wel op een normale manier, maar wel dat je kan aangeven van: jongens, dit zint mij niet."
Volgens Van Hooijdonk, die zelf 46 keer in actie kwam voor het Nederlands elftal en op één WK in actie kwam voor Oranje, hebben sommige voetballers ook een trainer nodig die hen scherp maakt. "Sommigen hebben dat echt even nodig. Dat ze op het juiste moment even aan de oren worden getrokken. Dat vind ik prima."
In De Kuip verloor het Nederlands elftal de uitzwaaiwedstrijd voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met 0-1 van Algerije. Feyenoord-buitenspeler Anis Hadj Moussa tekende voor het enige doelpunt door vlak voor tijd de bal in de kruising te schieten. Voor Oranje begint het WK op 14 juni met de wedstrijd tegen Japan.
Bekijk hieronder Na het Fluitsignaal met Ruud Gullit!

















