Advocaat blikt terug op het seizoen van Van Persie

Advocaat pakt nieuwe td van Feyenoord hard aan: "Ik vond het belachelijk"

Update: 6 juni 2026 om 07:40
169Reacties

Dick Advocaat heeft zich in stevige bewoordingen uitgelaten over Feyenoord-td Devy Rigaux bij Feyenoord. Dat deed hij vrijdagavond bij De Oranjezomer. De bondscoach van The Blue Wave fungeerde afgelopen seizoenshelft in Rotterdam-Zuid als klankbord voor Feyenoord-trainer Robin van Persie.

Rigaux gaf onlangs zijn allereerste persconferentie als technisch directeur van Feyenoord. Daar was Advocaat echter om meerdere redenen niet over te spreken. "Ik vond het belachelijk, met alle respect. Een technisch directeur is een veredelde hoofdscout en die gaan ze nu de bepalende man maken."

"De technisch directeur moet met de hoofdtrainer bepalen welke spelers er komen. De bepalende man is de trainer en niet de TD en niet de algemeen directeur. Nu zijn de rollen helemaal omgedraaid."

Hartman

Quilindschy Hartman, ook te gast in het programma, is ontevreden weggegaan bij Feyenoord. Daar heeft hij onenigheid gehad met Van Persie. Hartman wilde wachten met verlengen bij Feyenoord voor een mogelijke transfer. Hier kwam een meningsverschil uit. "Trainers en spelers zijn voor henzelf bezig", stelt Advocaat. "Van Persie is natuurlijk heel zwart-wit geweest en als je zo’n goede speler hebt, moet je best wel even oppassen met wat je zegt."

Advocaat heeft samengewerkt met Van Persie en vond dat erg plezierig. De bondscoach van Curaçao heeft de nodige complimenten voor Van Persie. "Het is een enorm bezeten trainer, maar een paar dingen heeft hij niet goed gedaan en dat weet hij zelf ook. Als je zes basisspelers mist en je bent tweede geworden. Dan heb je het goed gedaan."

Luister Na het Fluitsignaal met Oranje-icoon Ruud Gullit over Oranje, het WK, druk, hoop en verwachtingen én 'nee' tegen online haat hieronder of op Spotify!

;